Firefox Artık iOS'da

iOS'a Firefox Tarayıcı Geliyor! Mozilla'nın popüler tarayıcısı Firefox ile ilgili açıklamalar Mozilla'nın yetkili ismi Lucas Blakk tarafından yapıldı.
09 Aralık 2014 12:16
Firefox Artık iOSda
Windows ve Mac'in popüler tarayıcılarından Firefox yıllar sonra iOS'a geliyor. Daha önce iOS sürümü çıkmayan tarayıcı için Mozilla düğmeye bastı ve iOS için Firefox resmen doğrulanmış oldu.
 
 
Her ne kadar Mozilla tarafından yapılmış kurumsal bir açıklama henüz bulunmasa da, şirketi temsilen konuşan üst düzey yönetici Lukas Blakk müjdeyi verdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada "kullanıcılarımız neredeyse orada olmamız gerekir" ifadesine yer verdi ve iOS için Firefox'u geliştireceklerini duyurdu.
 
 
Zamanı belli değil
 
Mozilla'nın iOS'a uzak durmasının en önemli sebebi, Apple'ın iOS için geliştirilen tarayıcılarda üçüncü parti motorların kullanılmasına izin vermemesiydi. Apple bu alanda geri adım atmasa da Mozilla tarafında düşünceler değişmiş görünüyor. Lukas Blakk'ın açıklamalarına rağmen, iOS için Firefox'un ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.
shiftdelete
Etiketler : Firefox , iOS , Mozilla , Uygulamalar
865825
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama