FIFA 17 ve PES 2017 Karşılaştırması

2017'nin en merakla beklenen oyunları arasında yer alan FIFA 17 ve PES 2017'yi sizler için karşılaştırdık. FIFA 17 ve PES 2017 karşılaştırmasının detayları haberimizde...
19 Haziran 2016 17:17
FIFA 17 ve PES 2017 Karşılaştırması
Oyun sektöründe futbol denilince akla gelen iki dev seri PES ve FIFA, bu yıl da oyunlarına katacakları yeni özelliklerle beraber birbirlerine zorluk yaratacak gibi duruyor. Hazırladığımız PES 2017 ve FIFA 17 karşılaştırması yazımızda oyunlara ait özellikleri değerlendiriyoruz. Bakalım çıkacak olan yeni yapımlar bizlere neler sunacak.
 
 
KONAMI ve PES 2017
 
Özellikle ilk çıktığı zamanlarda rakibine karşı üstünlük kuran Pes serisinin, son 3 - 4 yıl ile birlikte tahtı FIFA serisine devrettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yinede boş durmayan KONAMI, PES 2017 ile her yıl yaptığı gibi oyun içi gerçekçilik konusunda yenilikler olacağını açıkladı.
 
Açıkçası önceki yıllara göre daha değişik ve hayranlarını heyecanlandırıcı olan özellik, oyunun takımı nasıl yönettiğinizi anlayıp ona göre takımı otomatik şekillendirmesi olacak. Aynı zamanda her ceza sahasına yakın serbest vuruştan gol yemek gibi sıkıntıları olan kalecilerinde daha gerçekçi ve dinamik olmasını sağlanacak.
 
 

 
Fox Engine oyun motoru ve grafiksel gerçekçiliği bazıları tarafından tam sevilmese de geçer not alan PES serisinde, hayranların en büyük soru işaretini oyun modları ve lisanslar oluşturuyor. PES 2016’da ki kariyer modlarında iyileştirmelere rağmen, hala FIFA serisini yakalayamadığını da açıkça görebiliyoruz. UEFA müsabakaları, Asya Şampiyonlar Ligi gibi ve bazı yerel liglerin lisansına sahip olsa da yetersiz kalan PES serisi, FIFA ile yarışında bir adım öne geçmek için lisans konusunda kesinlikle önemli çözümlere gitmesi gerek.
 
Bunun yanı sıra stadyum çeşitliliği ve rastgele oyuncu yüzleri gibi sorunlara çözüm bulması durumunda kesinlikle çok sağlam bir PES 2017 ve PES serisi bizi bekliyor olacak.
 
 
EA Games ve FIFA 17
 
"Futbol değişti" sloganı ile bu yıl karşımıza çıkan FIFA 17 ve EA Games’in, şimdiden açıkladıkları yeniliklerle maça 1 - 0 önde başladığını söylemek yanlış olmaz. İlk büyük duyurusunu, Battlefield serisinden görmeye alışık olduğumuz Frostbite oyun motorunu kullanacağını duyurarak yapan EA Games, EA Live Etkinliği’nde de The Journey (yolculuk) modunu hayranlarına sunarak rakibine hem oyun gerçekçiliği hem de oyun modlarınca tahtını koruyacağının sinyallerini şimdiden verdi.
 
 

 
The Journey modu, Premier Lig’den istediğiniz bir takımla, altyapıdan beri hem saha içi hem saha dışı kontrol edebileceğiniz Alex Hunter’in hikayesini taşıyor. Lisans, stadyum çeşitliliği ve diğer yönlerden sıkıntısı olmayan FIFA, çoğu kişinin PES serisinden önde gördüğü oyun gerçekçiliğini de özellikle duran toplarda, penaltılarda iyileştirmeye giderek geliştirdi.
 
Oyuncuların yanı sıra Premier Lig’den başlayarak teknik direktörlerin görünüşleriyle birlikte oyuna eklenecek olması bir diğer yenilik olacak. Gelişen yapay zekası ile de bu yıl iyice hayranlarını heyecanlandıran FIFA 2017, 29 Eylül’de raflardaki yerini alacak.
shiftdelete
841602
Bu haberler ilginizi çekebilir