• Anasayfa
  • Oyun
  • FIFA 15'te En Çok Hangi Türk Takımı Tercih Ediliyor?

FIFA 15'te En Çok Hangi Türk Takımı Tercih Ediliyor?

FIFA 15 tutkunlarının dikkatine: Dünya genelinde en çok oynanan futbol oyunu olan FIFA 15'te en çok tercih edilen Türk takımlarının listesi istatistikleriyle birlikte yayınlandı. Ayrıntılar haberimizde...
20 Şubat 2015 16:27
FIFA 15te En Çok Hangi Türk Takımı Tercih Ediliyor?
Uzun bir aradan sonra bu yıl Türkiye Ligi'yle tekrar karşımıza çıkan FIFA, FIFA 15 oyunuyla Türk oyuncular tarafından geçtiğimiz yıllara nazaran daha çok ilgi gördü. 
 
Türkiye Futbol Federasyonu ile üç yıllık bir anlaşma Electronic Arts, FIFA 18'e oyunda Türkiye Ligi'ne yer verecek.
 
 
Bugün Electronic Arts ve Galatasaray'ın resmi web sitesinden yayınlanan görsellerle birlikte FIFA 15'te en çok tercih edilen Türk takımları gün yüzüne çıktı. Birinci sırada 6.577.013 maçta tercih edilen Galatasaray yer alırken, ikinci sırada tahmin edileceği üzere 5.291.112 maçta tercih edilen Fenerbahçe yer alıyor. Üçüncü sırada da yine tahmin edileceği üzere 3.740.063 maçta tercih edilişiyle Beşiktaş takımı yer almakta. 
 
Oyunda en çok hayranı olan takımlara baktığımızda ise maçta tercih edilen takımlardan pek farkı yok. Yine birinci sırada Galatasaray, ikinci sırada Fenerbahçe ve üçüncü sırada Beşiktaş yer alıyor. 
 
 
Ayrıca, geçtiğimiz yılın sonuna doğru yayınlanan bir infografikte Türkiye Süper Ligi karşılaşmalarının %85'inin yabancı oyuncular tarafından oynandığını görmek mümkün.
shiftdelete
Etiketler : FIFA 15 , Oyun , Oyunlar , PS4
468274
Bu haberler ilginizi çekebilir