Facebook'un Net Kazancı Dudak Uçuklattı!

Facebook rekor üstüne rekor kırıyor.
02 Kasım 2017 20:13
Facebookun Net Kazancı Dudak Uçuklattı!
Facebook'un bu yılın üçüncü çeyreğinde net karı, geçen  senenin aynı dönemine göre yüzde 79 artış gösterdi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yılın üçüncü çeyreğinde 4,7 milyar dolar net kar elde  ettiDünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, New York  borsasının kapanmasının ardından, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu  açıkladı.
 
Facebook'tan yapılan açıklamada, şirketin net karının bu yılın üçüncü  çeyreğinde 4,7 milyar dolara ulaşarak geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 79  artış kaydettiği belirtildi. Şirket, 2016'nın Temmuz-eylül döneminde 2,63 milyar  dolar net kar elde etmişti.
 
 
Açıklamada, şirketin hisse başına karının da geçen yılın üçüncü  çeyreğinde 0,90 dolardan bu senenin aynı döneminde 1,59 dolara yükseldiği  bildirildi.
 
Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 7 milyar dolar gelir elde eden  Facebook'un bu senenin üçüncü çeyreğinde gelirinin yüzde 47 artarak 10,33 milyar  dolara ulaştığı bilgisine yer verilen açıklamada, bu dönemdeki Reklam gelirinin  ise yüzde 49 artarak 10,14 milyar dolara ulaştığı ifade edildi.
 
Aylık kullanıcı sayısı 2 milyarın üzerinde
 
Facebook'un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında da bu senenin  temmuz-eylül döneminde artış kaydedildi.
 
Açıklamada, Eylül 2017 itibarıyla Facebook'un günlük aktif kullanıcı  sayısının 1,37 milyar olduğu ve bu sayının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde  16 artış gösterdiği bildirildi.
 
Ayrıca, 30 Eylül itibarıyla Facebook'un aylık aktif kullanıcı  sayısının 2,07 milyara ulaştığının kaydedildiği açıklamada, bu sayının yıldan  yıla yüzde 16 yükseldiği bilgisine yer verildi.
 
Facebook'un olumlu gelen bilançosunun ardından, şirketin hisseleri New  York borsasının kapanmasının ardından gerçekleşen sınırlı işlemlerde yüzde 1,9  değer kazanarak 186,10 dolara kadar yükseldi.
 
Analistler, beklentilerin üzerinde gelen bilanço rakamlarının şirketin  hisselerine asıl yansımasının yarın Sabah New York borsasının açılmasıyla  geleceğine dikkati çekti.
 
milliyet
796210
Bu haberler ilginizi çekebilir