Facebook'un Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu

Facebook'un sadece çalışanlarına verdiği gizemli kırmızı kitap ifşa oldu. İşte içindekiler...
21 Mayıs 2015 22:05
Facebookun Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu
Facebook, sosyal medyanın günümüzde neredeyse her şey anlamına gelmesinin en büyük sebeplerinden biri. Çalışanlarına sağladığı rahat çalışma ortamı, Mark Zuckerberg'in sade yaşam tarzı ve satın aldıkları şirketlerle sık sık gündeme gelen Facebook bu kez de sadece çalışanlarına verdi gizemli kırmızı kitapla gündemde. 
 
 
 
 
Mark Zuckerberg’ü çok zengin, bizleri ise birer bağımlı yapan Facebook, bünyesinde çalışanlara da kocaman ve zorlu bir dünya sunuyor. Bu dünyaya girebilmek her ne kadar büyük bir başarı sayılsa da, beraberinde birçok zorluğu getiriyor. Rekabet ortamının maksimum derecede yaşandığını düşündüğümüz Facebook, en büyüğünden bir kurtlar sofrası sayılabilir. Bu kurtlar sofrasına oturan yeni çalışanlar, ortama uyum sağlama konusunda büyük zorluklarla karşılaşabiliyorlar. Bu zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için ise, kendilerine bir adet kırmızı kitap veriliyor.
 
 
 
 
 
Bir dönem Facebook bünyesinde çalışan grafik tasarımcı Ben Barry, Facebook’un gizemli kırmızı kitabını deşifre ediyor. İlk kez 2012 yılında, yani Facebook’un 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı dönemden dağıtılmaya başlanan kitap, yeni çalışanlara karşılaşabilecekleri zorluklar hakkında öğütler veriyor. Facebook’u daha yakından tanıyabilmeleri için başlıklar sunuyor.
 
play tusu
244288
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy Note 8de Çift Kamera Mı Olacak?Galaxy Note 8'de Çift Kamera Mı Olacak?
  Samsung'un Note serisinin yeni telefonu Galaxy Note 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Galaxy Note 8'de çift kamera yer alacağı yeni gelen…
 • İşte Andy Rubinnin Çerçevesiz Telefon!İşte Andy Rubin'nin Çerçevesiz Telefon!
  Android'in fikir babalarından biri olan Andy Rubin, uzun zamandır üzerinde çalıştığı çerçevesiz akıllı telefonunu duyurdu! İşte çerçevesiz telefondan…
 • Cortana Güncellendi!Cortana Güncellendi!
  Microsoft'un kişisel asistanı Cortana, Android için güncellendi ve bir çok yeni özelliğe kavuştu. İşte yeni güncelleme ile yenilenen…
 • Surface Book 2yi Bekleyenlere Kötü Haber!Surface Book 2'yi Bekleyenlere Kötü Haber!
  Microsoft'un dizüstü bilgisayarı Surface Book 2'yi bekleyenlere kötü haber geldi. Surface Book 2 Nisan ayında tanıtılacaktı. Fakat Surface Book 2…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama