Facebook'un Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu

Facebook'un sadece çalışanlarına verdiği gizemli kırmızı kitap ifşa oldu. İşte içindekiler...
21 Mayıs 2015 22:05
Facebookun Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu
Facebook, sosyal medyanın günümüzde neredeyse her şey anlamına gelmesinin en büyük sebeplerinden biri. Çalışanlarına sağladığı rahat çalışma ortamı, Mark Zuckerberg'in sade yaşam tarzı ve satın aldıkları şirketlerle sık sık gündeme gelen Facebook bu kez de sadece çalışanlarına verdi gizemli kırmızı kitapla gündemde. 
 
 
 
 
Mark Zuckerberg’ü çok zengin, bizleri ise birer bağımlı yapan Facebook, bünyesinde çalışanlara da kocaman ve zorlu bir dünya sunuyor. Bu dünyaya girebilmek her ne kadar büyük bir başarı sayılsa da, beraberinde birçok zorluğu getiriyor. Rekabet ortamının maksimum derecede yaşandığını düşündüğümüz Facebook, en büyüğünden bir kurtlar sofrası sayılabilir. Bu kurtlar sofrasına oturan yeni çalışanlar, ortama uyum sağlama konusunda büyük zorluklarla karşılaşabiliyorlar. Bu zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için ise, kendilerine bir adet kırmızı kitap veriliyor.
 
 
 
 
 
Bir dönem Facebook bünyesinde çalışan grafik tasarımcı Ben Barry, Facebook’un gizemli kırmızı kitabını deşifre ediyor. İlk kez 2012 yılında, yani Facebook’un 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı dönemden dağıtılmaya başlanan kitap, yeni çalışanlara karşılaşabilecekleri zorluklar hakkında öğütler veriyor. Facebook’u daha yakından tanıyabilmeleri için başlıklar sunuyor.
 
play tusu
550004
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama