Facebook'un Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu

Facebook'un sadece çalışanlarına verdiği gizemli kırmızı kitap ifşa oldu. İşte içindekiler...
21 Mayıs 2015 22:05
Facebookun Gizli Kırmızı Kitabı İfşa Oldu
Facebook, sosyal medyanın günümüzde neredeyse her şey anlamına gelmesinin en büyük sebeplerinden biri. Çalışanlarına sağladığı rahat çalışma ortamı, Mark Zuckerberg'in sade yaşam tarzı ve satın aldıkları şirketlerle sık sık gündeme gelen Facebook bu kez de sadece çalışanlarına verdi gizemli kırmızı kitapla gündemde. 
 
 
 
 
Mark Zuckerberg’ü çok zengin, bizleri ise birer bağımlı yapan Facebook, bünyesinde çalışanlara da kocaman ve zorlu bir dünya sunuyor. Bu dünyaya girebilmek her ne kadar büyük bir başarı sayılsa da, beraberinde birçok zorluğu getiriyor. Rekabet ortamının maksimum derecede yaşandığını düşündüğümüz Facebook, en büyüğünden bir kurtlar sofrası sayılabilir. Bu kurtlar sofrasına oturan yeni çalışanlar, ortama uyum sağlama konusunda büyük zorluklarla karşılaşabiliyorlar. Bu zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için ise, kendilerine bir adet kırmızı kitap veriliyor.
 
 
 
 
 
Bir dönem Facebook bünyesinde çalışan grafik tasarımcı Ben Barry, Facebook’un gizemli kırmızı kitabını deşifre ediyor. İlk kez 2012 yılında, yani Facebook’un 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı dönemden dağıtılmaya başlanan kitap, yeni çalışanlara karşılaşabilecekleri zorluklar hakkında öğütler veriyor. Facebook’u daha yakından tanıyabilmeleri için başlıklar sunuyor.
 
play tusu
956517
Bu haberler ilginizi çekebilir