Facebook’tan Görüntülü Grup Konuşması!

Facebook yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook, şimdi de Görüntülü grup konulma özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
06 Temmuz 2017 23:20
Facebooktan Görüntülü Grup Konuşması!
Facebook tüm farklı uygulamalar üzerinde çalışan tüm yazılımcıları işinden etmeden rahat yüzü görmeyecek gibi duruyor. Her yeni satın alımıyla ve uygulamalarına getirdiği her yeni güncellemeyle başka bir uygulamanın yolunu kesen Facebook, şimdi de Skype gibi toplu video görüşmeleri sağlayan uygulamalara gözünü dikmiş gibi görünüyor. Zira şu sıralar geliştirilen yeni bir uygulama, grup olarak görüntülü görüşme yapmayı sağlıyor.
 
 
Bonfire ismine sahip olduğu söylenen uygulamanın görüntülü konferanslar yapmayı sağlayacağı belirtilse de uygulamanın tam detayları henüz bilinmiyor. Kaç kişiye kadar görüşme desteği sunulacağı, görüntülü görüşme dışında yazışma yapılıp yapılamayacağı gibi detaylar gün yüzüne çıkmış değil. Facebook’un şu sıralar uygulamayı çalışanlarına gösterdiği söyleniyor. Uygulamanın gelişim aşamasının da tüm hızıyla sürdüğü söylenenler arasında yer alıyor. Facebook yetkililerine ulaşıldığında ise yetkililer bu yeni uygulamayla ilgili olarak şu anda herhangi bir bilgi paylaşımı yapamayacaklarını dile getiriyor.
 
Facebook’un geliştirdiği uygulama Skype’ın haricinde Meerkat’ın kurucularının yeni geliştirdiği ve kısa sürede popülerlik kazanan uygulaması Houseparty’i de tehdit ediyor. Eğer bu uygulama görüntülü grup görüşmesi yapmayı sağlayan Houseparty’nin yaptığı her şeyi yapabilirse Bonfire’ın bu uygulamayı rahatlıkla geçeceği düşünülüyor. Zaten canlı yayın konusunda Meerkat’ı çok uzun süre öncesinde geçen Facebook, yeni uygulamasıyla neler yapacak hep birlikte göreceğiz.
 
log
28841
Bu haberler ilginizi çekebilir