Facebook'tan bir yenilik daha

Facebook, tüm kullanıcıların sosyal ağı yakından takibe almasını istiyor. Üyelerin aklına gelebilecek tüm olanakları ve seçenekleri sunabilmek için canla başla uğraşan Facebook mühendisleri kullanıcıları rakip sosyal ağlara kaptırmaktan çekinmiyorlar.
29 Kasım 2013 14:00
Facebooktan bir yenilik daha

Fotoğraf alanında öne çıkmak için Instagram’ı almış olan firma mesajlaşma için Snapchat’i almak istedi ama başarılı olamadı. Firmanın yeni hedefi mesajları saklayıp sonradan okuma desteğini sunmak.

Az sayıdaki mobil Facebook kullanıcısının karşısına çıkmaya başlayan yeni seçenekler mesajları saklamak ve sonra okumak mümkün olabiliyor. Facebook ana sayfasında dolaşırken ilgi çekici bilgi gören ama adresi ziyaret etmeye vakti olmayan ya da masaüstü sisteme geçmeyi tercih edenler bu yenilikle mesajı saklayıp sonradan tekrar ele alabilecek. Çok sayıda haberin ve mesajın geçtiği ana sayfaya böyle bir özelliğin eklenmesi elbette faydalı olacak.
 
Google ve Apple’ın geliştirdiği internet tarayıcılarda bu özellik standart hale gelmiş durumda. Bu konuyla ilgili olarak rakip olan büyük isimlerse Pocket ve Instapaper. İkisi de benzer amaca hizmet ediyor. Aynı zamanda temelde başka işler için üretilmiş olan Evernote gibi uygulamalar da benzer desteği sunmakta. Facebook’un bu desteği vermesiyle birlikte Pocket ve Instapaper’ın gözden düşmesi beklenmiyor çünkü çok daha gelişmiş durumdalar. Pocket gibi uygulamalara göz atmış ama ısınamamış olanlar Facebook’un yeniliğini beğenecekler.
radikal
Etiketler : facebook , sosyal medya
575359
Bu haberler ilginizi çekebilir