Facebook'tan bir bomba daha!

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, satın almalarına bir yenisini daha ekledi. Facebook şimdide Oculus VR'ı alarak bir bomba daha patlattı!
26 Mart 2014 10:25
Facebooktan bir bomba daha!

Bundan yaklaşık 10 sene önce hayatımıza giren ve şu an dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook yoluna büyüyerek devam ediyor. Hem kullanıcı bazında büyüyen Facebook hem de satın aldığı şirketlerle büyüyor. Özellikle son dönemde en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp'ı astronomik bir rakam ödeyerek satın almasıyla bir hayli ses getiren Facebook şimdi ise yeni bir satın alma ile karşımızda.

 

Facebook'un yeni hedefi ise sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift'in arkasındaki firma Oculus VR oldu. WhatsApp'ı satın almak için toplamda 19 milyar dolar ödeyecek olan Facebook, Oculus VR isimli firma için ise tam olarak 2 milyar dolar ödeyecek.

 

Öte yandan Facebook'un Oculus Rift ile oldukça ilginç planları bulunuyor. Öğrencilerin evlerinden sanal bir sınıfta ders alması, evinden yüz yüze muayene olabilmek bunlardan bazıları. Bu anlaşmanın detaylarının Facebook'un yatırımcı konferansında açıklanması bekleniyor.

haberler.com
Etiketler : facebook , Whatsapp
919483
Bu haberler ilginizi çekebilir