Facebook'tan bir bomba daha!

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, satın almalarına bir yenisini daha ekledi. Facebook şimdide Oculus VR'ı alarak bir bomba daha patlattı!
26 Mart 2014 10:25
Facebooktan bir bomba daha!

Bundan yaklaşık 10 sene önce hayatımıza giren ve şu an dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook yoluna büyüyerek devam ediyor. Hem kullanıcı bazında büyüyen Facebook hem de satın aldığı şirketlerle büyüyor. Özellikle son dönemde en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp'ı astronomik bir rakam ödeyerek satın almasıyla bir hayli ses getiren Facebook şimdi ise yeni bir satın alma ile karşımızda.

 

Facebook'un yeni hedefi ise sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift'in arkasındaki firma Oculus VR oldu. WhatsApp'ı satın almak için toplamda 19 milyar dolar ödeyecek olan Facebook, Oculus VR isimli firma için ise tam olarak 2 milyar dolar ödeyecek.

 

Öte yandan Facebook'un Oculus Rift ile oldukça ilginç planları bulunuyor. Öğrencilerin evlerinden sanal bir sınıfta ders alması, evinden yüz yüze muayene olabilmek bunlardan bazıları. Bu anlaşmanın detaylarının Facebook'un yatırımcı konferansında açıklanması bekleniyor.

haberler.com
Etiketler : facebook , Whatsapp
401529
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama