Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
28 Mart 2017 18:49
Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!
Facebook günümüzde 1.65 milyar insanın hep birlikte sosyalleşme imkanı bulduğu çok büyük bir platform. Aynı zamanda Instagram, WhatsApp gibi diğer iletişim medyalarını da kendi bünyesinde bulunduran Facebook, zamanında teklif yapıp ta alamadığı Snapchat’i neredeyse bitirmek ister gibi sömürmeye devam ediyor.
 
Snapchat ile birlikte gelen hikayeler özelliğini bütün sayfalarına eklemeye başlayan Facebook, ilk olarak Instagram’a son olarak ise WhatsApp’a hikayeler özelliğini eklemişti. Bugün ise bizzat kendi ismini taşıyan Facebook’a hikayeler özelliği tekrar test aşaması olarak geri geldi. iOS ve Android için gelmeye başlayan güncelleme kademe kademe olarak telefonlara aktarılıyor. Snapchat’in yükselmeye başladığı bu günlerde en son ve en güçlü kozunu oynayan Facebook, gücünü bu şekilde göstermek istiyor.
 
 
Yeni güncelleme ile birlikte üç yeni bölüm geliyor. Yeniden tasarlanan bir uygulama içi kamera, yeni haberlerin en üstünde kısa öykülerden oluşan yeni bir yayın ve Direct adlı özel mesajlaşma özelliği gelen yenilikler arasında.
 
Facebook, hikayeler özelliği ile kamerasının daha sık kullanılacağını düşünerek kamerasını güncelledi. Şirket, kamera tabanlı mesajlaşmanın sosyal etkileşiminin geleceğini temsil edeceğini düşünüyor.
 
 
Facebook hikayelerin ürün müdürü Connor Hayes’e göre insanların içerik oluşturma yolları metin üzerinden fotoğraf ve videolara doğru kayıyor. Bu durum insanların birbirleri ile çevrimiçi etkileşimde bulunma biçimlerini değiştiriyor diyen Hayes, hikayelere Snapchat’ın öncülük ettiğini belirtiyor. Snapchat’te olduğu gibi Facebook hikaye fotoğrafları da 24 saat içerisinde kayboluyor. Resimleri Snapchat gibi filtrelerle süsleyebilir ve üzerine yazılar yazabilirsiniz.
 
webtekno
778616
Bu haberler ilginizi çekebilir