Facebook'ta yeni görünüm!

Facebook tasarımını değiştirdi. Böylece haber kaynağı yeni görünümüne kavuştu!
08 Mart 2014 11:45
Facebookta yeni görünüm!
Facebook, mobildeki tasarımı örnek alan yeni haber kaynağını ortaya çıkardı. Sosyal devin yeni haber kaynağı görünümü, sayfanın mobil ve masaüstü sürümlerini benzer bir görünüme kavuşturuyor. Yeni görünümde haber öğeleri, daha büyük resimlere sahipler ve kendi kutularıyla diğerlerinden ayrılıyorlar.
 
Facebook, benzer bir tasarımı geçen sene de denemişti, ancak kullanıcılardan gelen tepkiler nedeniyle onu geri almıştı. Şimdi ise aynı tasarım tekrar hayata geçmiş bulunuyor. Ancak bu kez sohbetin yeri değiştirilmemiş, sohbet kutusu alıştığımız gibi yine sağ tarafta yer alıyor.
 
Facebook, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada değişikliklerin sadece görsel olduğunu, içeriklerin sıralanmasını değiştirmediğini söylüyor. Aslında değişikliklerin yeteri kadar geniş olmadığını söylemek mümkün, ancak şu da bir gerçek ki, 1.19 milyar kullanıcısı olan bir sosyal ağ, yavaş hareket etmek zorunda.
 
Bu arada sosyal ağın Creative Labs bölümünün daha cesur hamleler yaptığını ve ilk ürünü Paper'ı ortaya çıkardığını da hatırlatalım.
chip
Etiket : facebook
691339
Bu haberler ilginizi çekebilir