Facebook'ta Keşfet Akışı Nasıl Olacak?

Facebook kullanıcılarının yeni gönderileri keşfetmesini sağlamak üzere geliştirilmiş olan Keşfet Akışı sonunda resmi çıkışını gerçekleştiriyor. Peki gelecek özelliğin detayları neler?
20 Ekim 2017 09:42
Facebookta Keşfet Akışı Nasıl Olacak?
Facebook Keşfet Akışı neler sunuyor?
 
Sosyal ağın test sürecini sürdürdüğü birçok özellikten birisi olan Keşfet Akışı, yeni şeyler keşfedilmesi için tasarlanmış bir Haber Akışı. Bu seçenek ile sadece arkadaşlarınızdan ve takip ettiğiniz sayfalardan gönderiler yerine herkese açık profillerden ve ilgilenebileceğiniz sayfalardan içerikler önünüze seriliyor.
 
Bu gönderiler belirli bir sayfa adı birlikte “Takipçileri Arasında Popüler” veya “Arkadaşlarınız Arasında Popüler” şeklindeki etiketlendirmeler bunların neden karşınıza çıktığı konusunda da sizi bilgilendirmiş oluyor.
 
Hiçbir kullanıcının Keşfet Akışı’nın bir başkasıyla aynı olmayacağını da belirtelim. Bu akış takip ettiğiniz sayfalar tabanlı olarak sizin özelleştirilmiş durumda. Ayrıca, arkadaşlarınızın neleri beğendiği de bunda etkili olacak. Örneğin arkadaşlarınız bir viral video beğendiğinde bunun da karşınıza çıkması olası.
 
Keşfet Akışı Facebook’un popüler gönderileri için bir manşet alanıyken Keşfet ise gruplar, yerler, öneriler, Wi-Fi noktaları ve iş bulabileceğiniz apayrı bir alan.
 
Bakalım, birçok sosyal medya platformunca sunulan Keşfet ve Keşfet Akışı kullanıcılar tarafından ilgi görecek mi?
 
shiftdelete
666357
Bu haberler ilginizi çekebilir