Facebook'daki Gizli Fotoraflarımız Görünür Oldu!

Facebook’ta gizlemeye uygun gördüğümüz fotoğraflar, artık görülebilir durumda! İşte detaylar...
30 Aralık 2014 16:47
Facebookdaki Gizli Fotoraflarımız Görünür Oldu!
Herkesin açık bulmak için birbirinin üstüne çıktığı Facebook, yeni bir gizlilik krizinin eşiğinde. Dün yayınlanan PictureBook isimli Chrome uzantısı, Facebook kullanıcılarının gizlediği fotoğrafları gösterme özelliğine sahip. Daha bitmedi; uzantı insanların profillerini ve fotoğraflarını arkadaşınız olmasa bile gösterebiliyor. PictureBook’un geliştiricisi Steven Goh, sistemin işlediği konusunda söz veriyor. Goh gizlilik ihlalinin altında yatan sebebi “Facebook aslında gizlediğimiz fotoğrafları kaldırmıyor sitenin veri tabanından. Sadece aramaya kapatıyor. Herhangi bir internet sitesi aracılığı ile o fotoğraflara erişemezsiniz ama PictureBook o fotoğrafların URL’sini bulabiliyor ve kolayca servis ediyor.” diyerek açıklıyor.
 
Steven Goh, PictureBook’u bir günde hazırladığını söylüyor ve ekliyor: “Eğer PictureBook’un radarından kaçmak istiyorsanız fotoğraflardaki etiketlerinizi toptan kaldırın ve etiketlenme seçeneğini kaldırın.”
Etiketler : Chrome , facebook , google , sosyal medya
800026
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama