Facebook'daki Gizli Fotoraflarımız Görünür Oldu!

Facebook’ta gizlemeye uygun gördüğümüz fotoğraflar, artık görülebilir durumda! İşte detaylar...
30 Aralık 2014 16:47
Facebookdaki Gizli Fotoraflarımız Görünür Oldu!
Herkesin açık bulmak için birbirinin üstüne çıktığı Facebook, yeni bir gizlilik krizinin eşiğinde. Dün yayınlanan PictureBook isimli Chrome uzantısı, Facebook kullanıcılarının gizlediği fotoğrafları gösterme özelliğine sahip. Daha bitmedi; uzantı insanların profillerini ve fotoğraflarını arkadaşınız olmasa bile gösterebiliyor. PictureBook’un geliştiricisi Steven Goh, sistemin işlediği konusunda söz veriyor. Goh gizlilik ihlalinin altında yatan sebebi “Facebook aslında gizlediğimiz fotoğrafları kaldırmıyor sitenin veri tabanından. Sadece aramaya kapatıyor. Herhangi bir internet sitesi aracılığı ile o fotoğraflara erişemezsiniz ama PictureBook o fotoğrafların URL’sini bulabiliyor ve kolayca servis ediyor.” diyerek açıklıyor.
 
Steven Goh, PictureBook’u bir günde hazırladığını söylüyor ve ekliyor: “Eğer PictureBook’un radarından kaçmak istiyorsanız fotoğraflardaki etiketlerinizi toptan kaldırın ve etiketlenme seçeneğini kaldırın.”
Etiketler : Chrome , facebook , google , sosyal medya
890724
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama