Facebook'a Yüz Tanıma Teknolojisi Geliyor!

Facebook kullanıcılarına yeni teknolojiler sunmaya devam ediyor. Şimdi ise yüz tanıma teknolojisini getiriyor!
30 Eylül 2017 18:13
Facebooka Yüz Tanıma Teknolojisi Geliyor!
Facebook kendi yüz tanımlama teknolojisi için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Test sürecindeki özellik ile kullanıcı hesabınızı geri kazanmak için kimlik doğrulamanızı yüzünüzle yapabileceksiniz.
 
Facebook yüz tanımlama özelliğini hazırlıyor
 
Facebook yüz tanımlama özelliği, iki faktörlü doğrulama için kısa mesaj alamadığınız ve e-posta hesabınıza erişimi kaybettiğiniz zamanlarda oldukça işinize yarayacak diyebiliriz. Şirket tarafında da doğrulanan özellik sayesinde, hesap kurtarma işleminin hızlı ve kolay bir hale getirilmesinin istendiği ifade ediliyor. Opsiyonel olarak sunulacak özelliğin sadece hali hazırda giriş için kullandığınız bir cihaz olmasının gerektiğini de belirtelim.
 
 
Eğer yüz tanıma verimliliğini kanıtlarsa ve hacker’lar tarafından aldatılmazsa, Facebook bu özelliği daha fazla kişiye sunma planları yapıyor. Sosyal ağın yıllardır kilitlenen hesaplar için farklı yollar sunmak üzere çalıştığını da unutmamak gerek.
 
Son dönemde biyometrik verilerle cihaz ve hesap güvenliğinin sağlanması için daha fazla çalışma yürütüldüğü de ortada. Hali hazırda kullanıcılar, fotoğraflarını çeşitli platformlara da yüklüyor. Yani kullanıcıların mesajlarına, Haber Kaynağı’na tekrar erişmek ve kötü niyetli kişilerin oluşturduğu hasarı gidermek için yüzünü platformdan saklamayacağı kesin.
 
shiftdelete
628925
Bu haberler ilginizi çekebilir