Facebook'a 'Sempati' butonu mu geliyor ?

Sempati butonu yolda, peki ya 'Beğenmedim' butonu ?
17 Aralık 2013 19:13
Facebooka Sempati butonu mu geliyor ?
Facebook’tan gelen açıklamaya göre Beğeni butonunu tamamlayacak olan Sempati butonuyla ilgili çalışmalar başladı. Her ne kadar sürekli olarak istenen ve sorulan Beğenmedim butonu gelmeyecek olsa da firmanın Sempati adında alternatif bir buton üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Facebook mühendisinden gelen bilgiye göre Beğeni butonu yerine alternatif olarak Sempati butonu seçilebilecek.
 
Facebook kullanıcıları senelerdir Beğenmedim butonunun eklenmesi için kampanyalar yürütüyor. Böylece bazı paylaşımları beğenmediklerini bir şekilde belli etmek istediler. Örneğin Beğeni butonunun yakışır kaçmadığı durumlarda böyle bir gereksinim duyulabiliyor. Ölüm haberleri, ayrılık haberleri ve diğer kötü gelişmelere dair paylaşımlarda Beğeni butonunun yeri yok ve hoş kaçmıyor.
 
 
Facebook Hackathon etkinliği sırasında bir mühendisin önerdiği Sempati butonu mantıklı. Kullanıcı, mesaj göndermeden önce depresyon ve üzüntü gibi negatif etiketler kullanırsa Beğeni butonu otomatik olarak Sempati butonuna dönüşebilir. Sempati butonuyla ilgili Facebook kullanıcıları iyimser ama şu aşamada öncelikli bir plan değil. Açıklamaya göre şimdilik Facebook’tan bu yönde bir karar gelmedi ama ilerde durum ne olur göreceğiz.
radikal
123271
Bu haberler ilginizi çekebilir