Facebook'a gizlilik ihlali davası!

Zamanımızın çoğunu artık sosyal medyada geçirir olduk. Ancak galiba sürekli takip halindeyiz! Amerika'da iki kullanıcı Facebook'a gizlilik ihlali gerekçesiyle dava açtı.
03 Ocak 2014 11:36
Facebooka gizlilik ihlali davası!

ABD'nin Kaliforniya eyaletinden iki Facebook kullanıcısı Matthew Campbell ve Michael Hurley, Facebook'a başka internet sitelerinin bağlantı adreslerini içeren iletiler yazıldığında bu mesajın içeriğini inceleyip söz konusu adresi takibe aldığı gerekçesiyle dava açtı.İddiaya göre mesajları takip etmekle kalmayan Facebook, göndericilerin profil bilgilerine de ulaşıyor.

 

Açılan davada avukatlar Facebook'un bu şekilde Elektronik Haberleşme Gizlilik Sözleşmesi'ni ve Kaliforniya gizlilik ve haksız rekabet yasalarını ihlal ettiğini öne sürdü.Kaliforniya federal mahkemesine ulaşan şikayette iki kullanıcı da bu uygulamanın kullanıcı gizliliğini tehlikeye attığını savunuyor. Bununla birlikte dosyada Facebook'un "like" düğmesi, web eklentileri ve tarayıcılar üzerinden de bilgi topladığı da iddia ediliyor.Bakalım Facebook konuyla ilgili açıklama yapacak mı?

haberler.com
Etiketler : facebook , Gizlilik
378363
Bu haberler ilginizi çekebilir