Facebook'a gizlilik ihlali davası!

Zamanımızın çoğunu artık sosyal medyada geçirir olduk. Ancak galiba sürekli takip halindeyiz! Amerika'da iki kullanıcı Facebook'a gizlilik ihlali gerekçesiyle dava açtı.
03 Ocak 2014 11:36
Facebooka gizlilik ihlali davası!

ABD'nin Kaliforniya eyaletinden iki Facebook kullanıcısı Matthew Campbell ve Michael Hurley, Facebook'a başka internet sitelerinin bağlantı adreslerini içeren iletiler yazıldığında bu mesajın içeriğini inceleyip söz konusu adresi takibe aldığı gerekçesiyle dava açtı.İddiaya göre mesajları takip etmekle kalmayan Facebook, göndericilerin profil bilgilerine de ulaşıyor.

 

Açılan davada avukatlar Facebook'un bu şekilde Elektronik Haberleşme Gizlilik Sözleşmesi'ni ve Kaliforniya gizlilik ve haksız rekabet yasalarını ihlal ettiğini öne sürdü.Kaliforniya federal mahkemesine ulaşan şikayette iki kullanıcı da bu uygulamanın kullanıcı gizliliğini tehlikeye attığını savunuyor. Bununla birlikte dosyada Facebook'un "like" düğmesi, web eklentileri ve tarayıcılar üzerinden de bilgi topladığı da iddia ediliyor.Bakalım Facebook konuyla ilgili açıklama yapacak mı?

haberler.com
Etiketler : facebook , Gizlilik
793868
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhone 7ye Talep Yağdı!Kırmızı iPhone 7'ye Talep Yağdı!
  Apple'ın yeni satışa sunduğu kırmızı iPhone 7'ye talep yağdı. Ön kayıt rakamları kırmızı iPhone 7'nin çok satacağının şimdiden…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama