Facebook'a gizlilik ihlali davası!

Zamanımızın çoğunu artık sosyal medyada geçirir olduk. Ancak galiba sürekli takip halindeyiz! Amerika'da iki kullanıcı Facebook'a gizlilik ihlali gerekçesiyle dava açtı.
03 Ocak 2014 11:36
Facebooka gizlilik ihlali davası!

ABD'nin Kaliforniya eyaletinden iki Facebook kullanıcısı Matthew Campbell ve Michael Hurley, Facebook'a başka internet sitelerinin bağlantı adreslerini içeren iletiler yazıldığında bu mesajın içeriğini inceleyip söz konusu adresi takibe aldığı gerekçesiyle dava açtı.İddiaya göre mesajları takip etmekle kalmayan Facebook, göndericilerin profil bilgilerine de ulaşıyor.

 

Açılan davada avukatlar Facebook'un bu şekilde Elektronik Haberleşme Gizlilik Sözleşmesi'ni ve Kaliforniya gizlilik ve haksız rekabet yasalarını ihlal ettiğini öne sürdü.Kaliforniya federal mahkemesine ulaşan şikayette iki kullanıcı da bu uygulamanın kullanıcı gizliliğini tehlikeye attığını savunuyor. Bununla birlikte dosyada Facebook'un "like" düğmesi, web eklentileri ve tarayıcılar üzerinden de bilgi topladığı da iddia ediliyor.Bakalım Facebook konuyla ilgili açıklama yapacak mı?

haberler.com
Etiketler : facebook , Gizlilik
770252
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama