Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
05 Mart 2017 11:48
Facebooka Dislike İşareti Geldi!
Facebook uzun süredir kullanıcılarının kendisinden beklediği bir özelliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Fakat bu özellik şimdilik tam olarak istediğimiz yerde çalışmayacak gibi görünüyor.
 
Çünkü test aşamasında yalnızca gelen mesajlara çeşitli tepkiler gösterebiliyorsunuz ve bunların arasında artık Dislike yani beğenmeme seçeneği de bulunuyor.
 
 
Beğenmek ya da beğenmemek..
 
Evet artık arkadaşlarınızdan gelen mesajlara da tepki gösterebileceksiniz ve gelen mesajı sevmediğinizi direkt olarak beğenmeme tuşu yardımıyla ifade edebileceksiniz.
 
Hemen yeniden hatırlatalım, bu özellik şimdilik gönderilerin altındaki tepki bölümünde yer almıyor. Facebook bir süre daha test ettikten sonra muhtemelen bu özelliği asıl istenen yere, arkadaş listenizdekilerin ya da paylaşılan iletilerin altına da ekleyecektir diye düşünüyoruz.
 
 
Son olarak da bu özelliğin aslında Facebook Messenger için de Slack ve Discord benzeri bir hamle anlamına geldiğini söylememiz gerek. Şu ana kadar benzeri uygulamalar tüm platformlarda oldukça etkili oldu ve Facebook Messenger için de farklı bir durum söz konusu değil.
 
Zira çok kişinin katıldığı konuşmalarda, yazılan mesajlara cevap vermek bir anda ortalığın karışmasına neden oluyor. Bunun yerine örneğin biri bir şey teklif ettiğinde, diğer tüm katılımcılar yalnızca tepki göstererek yanıtlayabilir ve daha temiz, rahat bir konuşma ortamı yaratılabilir.
 
shiftdelete
259049
Bu haberler ilginizi çekebilir