Facebook "Yapay Zeka" atağı !

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un, verileri çok daha iyi analiz etmek ve doğru kişiye doğru reklamı sunmak için 'yapay zeka' laboratuvarı kuracağı açıklandı.
10 Aralık 2013 19:31
Facebook "Yapay Zeka" atağı !

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un, verileri çok daha iyi analiz etmek ve doğru kişiye doğru reklamı sunmak için 'yapay zeka' laboratuvarı kuracağı açıklandı. Facebook ve Google + üzerinden açıklama yapan New York Üniversitesi (NYU) bilgisayar ve sinir bilimi profesörü Yann LeCun, 'Facebook'un yapay zeka alanına büyük değişimler getirmek için bir laboratuvar kuracağını' duyurdu.Facebook ve NYU Veri Bilimi Merkezi arasında yapılan işbirliği kapsamında, veri bilimi, makine öğrenimi ve yapay zeka alanında çalışmalar yapılacak.

Mashable sitesinin haberine göre, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg yapay zeka laboratuvarını gelecek hafta düzenlenecek bir konferansta duyuracak.

Facebook, Eylül ayında sekiz kişilik üyelerini belirlediği ekibin, ‘insanların paylaştığı içeriği mantıklı bir şekilde analiz ederek soruların cevaplanması adına yeni bakış açıları oluşturulacağını, böylece mevcut özüm sunan teknolojilerin daha da geliştirileceğini’ belirtti.
 
AllThingsD sitesinin verdiği bilgiye göre, yapay zeka ekibi New York, Londra ve California’da ofislere sahip olacak.
 
Yapay zeka projesi, milyarın üzerinde üyesi olan Facebook’un verileri çok daha iyi analiz eden yazılımla doğru kişiye doğru reklamı sunmak istediğine işaret ediyor.
haberler.com
Etiket : facebook
518385
Bu haberler ilginizi çekebilir