Facebook Watch Geliyor!

Facebook sosyal medya platformlarının tümünde lider olmak çalışıyor. Şimdi ise Facebook, YouTube'a rakip olacak yeni özelliği Facebook Watch'u duyurdu. İşte ayrıntılar...
10 Ağustos 2017 14:18
Facebook Watch Geliyor!
2 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile her geçen gün büyüyen ve sadece bir sosyal ağ olarak kalmayarak kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen Facebook, yeni çözümleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.
 
Facebook, yeni video servisi Watch'ın duyurusunu gerçekleştirerek, uzun süredir gündemde olan sızıntılar için son noktayı koymuş oldu. Peki, Facebook Watch kullanıcılara neler sunacak?
 
Facebook, Watch isimli video servisini duyurdu!
 
Onlarca farklı video içerik üreticisi ile anlaşmaya giden ve bunların sayısını sürekli artırmayı planlayan Facebook, Watch sekmesi altında Youtube veya herhangi bir video platformu ile benzer bir şekilde kullanıcıların bu videolara erişmesini sağlayacak.
 
 
 
 
İlk etapta TV şovlarının ağırlıklı olacağı düşünülen Facebook Watch'tan elde edilen reklam gelirlerinin yüzde 55'lik kısmı içerik üreticilere giderken, yüzde 45'ini ise Facebook alacak.
 
Facebook'un bazı TV programlarını yayıncılar ile yaptığı anlaşmalar sonucunda ilk olarak burada yayınlayacağı ve bu sayede kullanıcıları servisi kullanmaları konusunda teşvik edeceği ifade ediliyor.
 
Kullanıcıların Youtube'da olduğu gibi kanallara abone olabildiği Watch ile birlikte, yayıncı kuruluşlar ile iletişime geçme imkanı sunuluyor.
 
Dünya genelinde kullanıma sunulmadan önce ilk olarak ABD'de test edilecek olan servis hakkında konuşan Mark Zuckerberg, Watch ile birlikte insanların bir TV programı izlerken diğer yandan arkadaşları ile sohbet edebileceğini ve benzer programları seven kullanıcılar ile aynı gruplara dahil olarak fikirlerini paylaşabileceğini ifade ediyor.
 
shiftdelete
562749
Bu haberler ilginizi çekebilir