Facebook Ve Whatsapp Birleşiyor

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile popüler sosyal medya sitesi Facebook tek çatı altında birleşiyor. Detaylar haberimizde.
09 Şubat 2015 16:32
Facebook Ve Whatsapp Birleşiyor
Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son günlerde beraberinde getirdiği yenilikler ile adından sıkça söz ettirir oldu. Uygulama geçtiğimiz günlerde aldığı güncelleme sayesinde, Chrome web tarayıcı ile bilgisayarınız üzerinden kullanmak mümkün kılınmıştı.
 
Oldukça beğenilen bu özelliğin yanı sıra uygulama, Bild gazetesinde çıkan bir haber ile yeniden gündeme geldi. Yapılan habere kullanıcılar yine tarayıcı üzerinden ancak bu kez Facebook aracılığıyla WhatsApp'a girebilecek.
 
Ortaya atılan iddialara göre kullanıcılar, alpha.whatsapp.com adresinde yer alan ve Facebook üzerinden WhatsApp SSO bağlantısı isteyen bu yeni özelliği kullanabilecek.
 
 
 
 
Facebook Messenger ve WhatsApp Birlikte Çalışacak!
 
Ortaya atılan bu iddiaya göre, alpha.whatsapp.com sitesinden kullanıcılar Facebook hesapları ile WhatsApp'a bağlanacaklar. Kullanıcıların burada Facebook bildirimlerine ulaşma imkanı sağlanacağı gibi hem Facebook Messenger'ı hem de WhatsApp'ı bir arada kullanmaları mümkün kılınacak.
 
Şu anda bu linke tıkladığımızda hiç bir sonuç alamamamızın nedeni olarak ise henüz deneme aşamasında olduğu ve sadece projeye kayıtlı çalışanlar tarafından kullanıldığı söyleniyor.
 
WhatsApp'ı satın alan Facebook'un böyle bir yenilik sunması aslında oldukça mantıklı gözüküyor. Ancak baktığımız zaman söz konusu alpha.whatsapp.com linkinin, WhatsApp'ın web sürümü test edilirken kullanılan test sayfası olma ihtimalide yok değil.
 
Halihazırda WhatsApp geliştiricilerinin sesli arama özelliği üzerinde çalıştığını da hesaba kattığımız zaman, eğer bu iddia doğru bir iddiaysa, bu özelliğin son kullanıcıya ulaşması biraz zaman alacaktır diye düşünüyorum.
shiftdelete
Etiketler : facebook , sosyal medya , Whatsapp
873393
Bu haberler ilginizi çekebilir