Facebook, günde 80 haber okutuyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, açıklamasında "Paper" uygulamasını kullanan bir kişinin günde ortalama 80 haber okuduğunu belirtti. Facebook yaptığı açıklamada kullanıcıların bu uygulamayı çok fazla kullandığını ifade etmekle beraber kaç kişinin uygulamayı kullandığı ile ilgili bir bilgi vermedi.
21 Nisan 2014 20:22
Facebook, günde 80 haber okutuyor
Paper uygulaması Creative Labs tarafından geliştirilen ilk uygulama olup Ocak ayında yayınlandı. Ancak Facebook uygulamayı kaç kişinin indirdiğini ise açıklamadı.
 
Facebook'un geleneksel Haber Kaynağı ve Mesajlar gibi özelliklerini kendisinde barındıran uygulama bunun haricinde kaynak görevi de görüyor. Uygulama, Facebook kullanıcılarının paylaştığı makaleleri bir araya getiriyor ve bunları haberler, iş dünyası, spor ve diğerleri başlığı altında kategorize ediyor.
 
Yalnızca iPhone için geliştirilen Paper, Ocak ayında büyük bir tantana ile yayınlanmış ancak daha sonra iOS sıralamasında hızla gerilemişti. Apple'ın Uygulama Mağazası'ndaki sıralamayı takip eden App Annie'ye göre Mart ayında ilk 100 uygulama içerisinde olan o zaman bu yana hızla düştü. Uygulamanın sıralaması geçen hafta itibariyle 1.480'e kadar düştü.
 
Facebook'un yeni yayınladığı uygulama içi verilere kullanıcılar bu uygulamayı oldukça sık kullanıyor. Bu uygulamalardan bazıları Facebook'un mobil uygulaması veya masaüstü platformunda halihazırda mevcut olan bazı özelliklerin yan ürünü olacak.
 
Facebook Paper uygulaması için Cuma günü bir güncelleme de yayınladı. "Covers" yani "Kapaklar" olarak adlandırılan özellikle ile Facebook makalelerin yayıncısına göre bulunmasının kolaylaşacağını belirtiyor. Facebook ayrıca Paper üzerinde bulunabilecek yayıncılar arasında Fox News ve Bloomberg News gibi yayıncıların olduğuna da dikkat çekti.
The Wall Street Journal
447470
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhone 7ye Talep Yağdı!Kırmızı iPhone 7'ye Talep Yağdı!
  Apple'ın yeni satışa sunduğu kırmızı iPhone 7'ye talep yağdı. Ön kayıt rakamları kırmızı iPhone 7'nin çok satacağının şimdiden…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama