Facebook, günde 80 haber okutuyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, açıklamasında "Paper" uygulamasını kullanan bir kişinin günde ortalama 80 haber okuduğunu belirtti. Facebook yaptığı açıklamada kullanıcıların bu uygulamayı çok fazla kullandığını ifade etmekle beraber kaç kişinin uygulamayı kullandığı ile ilgili bir bilgi vermedi.
21 Nisan 2014 20:22
Facebook, günde 80 haber okutuyor
Paper uygulaması Creative Labs tarafından geliştirilen ilk uygulama olup Ocak ayında yayınlandı. Ancak Facebook uygulamayı kaç kişinin indirdiğini ise açıklamadı.
 
Facebook'un geleneksel Haber Kaynağı ve Mesajlar gibi özelliklerini kendisinde barındıran uygulama bunun haricinde kaynak görevi de görüyor. Uygulama, Facebook kullanıcılarının paylaştığı makaleleri bir araya getiriyor ve bunları haberler, iş dünyası, spor ve diğerleri başlığı altında kategorize ediyor.
 
Yalnızca iPhone için geliştirilen Paper, Ocak ayında büyük bir tantana ile yayınlanmış ancak daha sonra iOS sıralamasında hızla gerilemişti. Apple'ın Uygulama Mağazası'ndaki sıralamayı takip eden App Annie'ye göre Mart ayında ilk 100 uygulama içerisinde olan o zaman bu yana hızla düştü. Uygulamanın sıralaması geçen hafta itibariyle 1.480'e kadar düştü.
 
Facebook'un yeni yayınladığı uygulama içi verilere kullanıcılar bu uygulamayı oldukça sık kullanıyor. Bu uygulamalardan bazıları Facebook'un mobil uygulaması veya masaüstü platformunda halihazırda mevcut olan bazı özelliklerin yan ürünü olacak.
 
Facebook Paper uygulaması için Cuma günü bir güncelleme de yayınladı. "Covers" yani "Kapaklar" olarak adlandırılan özellikle ile Facebook makalelerin yayıncısına göre bulunmasının kolaylaşacağını belirtiyor. Facebook ayrıca Paper üzerinde bulunabilecek yayıncılar arasında Fox News ve Bloomberg News gibi yayıncıların olduğuna da dikkat çekti.
The Wall Street Journal
227618
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
 • İnstagrama Neden Giriş Yapılamıyor?

  İnstagram'a Neden Giriş Yapılamıyor?

  Sosyal medya uygulamaları arasında en popülerlerinden biri olan Instagram'a giriş yapılamıyor. İşte detaylar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama