Facebook gözünü Rusya'ya dikti

Dünyanın bir numaralı sosyal ağı Facebook Rusya’da rekabeti kızıştırdı...
17 Ocak 2014 15:09
Facebook gözünü Rusyaya dikti
Facebook Rusya’da kullanıcı arayışına ivme kazandırdı.
 
Rus arama motoru Yandex, salı günü duyurulan ortaklığın bir parçası olarak, Facebook gönderi ve yorumlarını arama sonuçlarına geri getirecek. Bundan böyle Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan ve Türkiye’deki Yandex kullanıcıları Facebook gönderilerini görebilecek.
 
Bu ilişki, VK ya da Vkontakte isimli Rus sosyal ağ ile yarışan Facebook için büyük bir adım oldu.
Burada Facebook’un edindiği en büyük kazanım şüphesiz içeriğinin büyük kısmının potansiyel kullanıcılara ulaşacak olması. 
 
Arama sonuçlarının yalnızca herkese açık Facebook gönderilerini kapsayacağını belirtmeden geçmeyelim, özel gönderiler ve yorumlar aranamayacak. Bu yeni özellik ülkemiz dışında yukarıda belirttiğimiz ülkelerin hepsinde kullanılmaya başlandı bile.
radikal
Etiketler : facebook , sosyal medya , Yandex
855384
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama