Facebook gözünü Rusya'ya dikti

Dünyanın bir numaralı sosyal ağı Facebook Rusya’da rekabeti kızıştırdı...
17 Ocak 2014 15:09
Facebook gözünü Rusyaya dikti
Facebook Rusya’da kullanıcı arayışına ivme kazandırdı.
 
Rus arama motoru Yandex, salı günü duyurulan ortaklığın bir parçası olarak, Facebook gönderi ve yorumlarını arama sonuçlarına geri getirecek. Bundan böyle Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan ve Türkiye’deki Yandex kullanıcıları Facebook gönderilerini görebilecek.
 
Bu ilişki, VK ya da Vkontakte isimli Rus sosyal ağ ile yarışan Facebook için büyük bir adım oldu.
Burada Facebook’un edindiği en büyük kazanım şüphesiz içeriğinin büyük kısmının potansiyel kullanıcılara ulaşacak olması. 
 
Arama sonuçlarının yalnızca herkese açık Facebook gönderilerini kapsayacağını belirtmeden geçmeyelim, özel gönderiler ve yorumlar aranamayacak. Bu yeni özellik ülkemiz dışında yukarıda belirttiğimiz ülkelerin hepsinde kullanılmaya başlandı bile.
radikal
Etiketler : facebook , sosyal medya , Yandex
963471
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama