Facebook Dizileri Geliyor!

Facebook her geçen yeni bir yenilik katmaya devam ediyor. Şimdi ise TV dizileri ile karşımıza çıkacak.
27 Temmuz 2017 10:16
Facebook Dizileri Geliyor!
Geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberler Facebook'un kendi orijinal televizyon dizilerini çekmeye başlayacağını söylese de, o dönem yalnızca bir dedikodu olarak anılıyordu. Görünüşe göre bu durum tam anlamıyla gerçek ve ilk diziler de Ağustos ayında bizlerle olacak.
 
Facebook ile YouTube karşı karşıya!
 
Bugün ortaya çıkan haberlere göre Facebook iki farklı tipte içerik üretmeye başlayacak. Bunlardan biri kısa yayın süreli ve pahalı olmayan küçük diziler. Bunların dışında da gerçek anlamda ciddi prodüksiyon değeri olan pahalı internet dizilerinin yapımlarına da başlanacak.
 
Ağustos ayından itibaren ise ilk olarak bahsettiğimiz kısa süreli ve pahalı olmayan yapımlar yavaş yavaş Facebook kullanıcılarına sunulmaya başlanacak. Aslına bakarsanız Facebook'un bu dizileri geçtiğimiz aydan itibaren başlatmayı planladığı ama yaşanan problemler nedeniyle bir aylık bir gecikme yaşandığı belirtiliyor.
 
 
 
 
Bu arada bu işe giren tek mecranın Facebook olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Zira Silikon Vadisi'nin yeni çılgınlığı internet televizyonları ve internet dizileri. Snapchat bu alanda öncü olarak ilk şovlarını geçtiğimiz dönemde başlatmış ve kısa süreli içerik konseptini yavaş yavaş oturtmuştu.
 
Son olarak da Facebook'un planlarının Google'ın YouTube'undan daha büyük bir internet televizyonu konsepti oluşturmak olduğunu ama bu büyüklüğün HBO ya da netflix gibi şirketlerle yarışıp yarışamayacağının henüz belli olmadığını da hatırlatalım.
shiftdelete
960938
Bu haberler ilginizi çekebilir