Face ID Yine Yanıldı!

Apple'ın iPhone X ile birlikte kullanıma sunduğu Face ID, tartışılmaya devam edecekmiş gibi görünüyor. Face ID bu sefer de annen ile çocuğu bir birinden ayıramıyor.
15 Kasım 2017 06:51
Face ID Yine Yanıldı!
iPhone X piyasaya çıktığından bu yana insanlar, Face ID’yi kandırmayı başarabilmek için birbirinden farklı yöntemler denemeye devam ediyor.
 
iPhone X lansmanında sahnede yer alan Craig Federighi‘nin yüzünü onca denemeye rağmen tanımayarak büyük bir hayal kırıklığı oluşturan Face ID, güvenlik uzmanları tarafından geçtiğimiz günlerde bir maske ile kandırıldı.
 
 
Face ID çocuk tarafından tek deneme ile kandırılıyor!
 
Ancak, Face ID’yi kandırmak için profesyonel bir ekip tarafından özel bir maske hazırlanması, son kullanıcı tarafından bu işlemin neredeyse imkansız olduğu gerçeği sonucunda endişeleri büyük oranda bastırmıştı.
 
Face ID’nin sadece ikiz kardeşlerin yüzlerini ayırt edemeyeceği düşünülse de, ortaya çıkan yeni bir video durumun çok daha ciddi olduğunu gözler önüne serdi. Youtube’da yayınlayan yeni bir videoda, anne yüzüne tanımlı olan Face ID, çocuğun yüzünü görünce farkı anlamayarak kilidi açıyor.
 

 
Sadece tek bir deneme ile Face ID’nin devre dışı kalması büyük soru işaretlerine neden olurken, annenin düşük ışık altında yüzünü kaydetmesi halinde Face ID’nin aradaki farkı anlayamadığı ifade ediliyor.
 
Apple’ın Face ID’nin parmak izinden daha güvenli olduğunu söylemesine rağmen bu tür olayların yaşanmaya devam etmesi, Face ID’nın gelişimi konusunda halen oldukça uzun bir yol kat edilmesi gerektiğini kanıtlıyor.
 
shiftdelete
304685
Bu haberler ilginizi çekebilir