Eski Google CEO'su Schmidt: Android Daha Güvenli

Bir dönem Google'ın CEO'su da olan Eric Schmidt, Android işletim sistemi için iPhone'dan daha güvenli olduğunu söyledi.
09 Ekim 2013 04:57
Eski Google CEOsu Schmidt: Android Daha Güvenli
Mobil platformlarda güvenlik konusu son yılların en çok konuşulan konularından biri. Birçok zararlı yazılımın bulunduğu bu platformlar kullanıcıları zaman zaman endişelendiriyor.
 
Mobil cihazlarda kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android ise güvenlik konusunda en büyük sorunların yaşandığı platformlardan biri. Özellikle market harici uygulamaların çok kolay yüklenebiliyor olması, bu cihazları siber ataklara karşı açık hale getiriyor.
 
Geçtiğimiz günlerde araştırma şirketi Gartner'in düzenlediği bir etkinlikte konuşan Google'ın eski CEO'su ve yönetim kurulu üyesi Eric Schmidt, bir soru üzerine Android'in iPhone'a göre daha güvenli olduğunu iddia etti.
 
Bir Gartner çalışanının 'birçok kişi Android platformununun güvenli olmadığını düşünüyor' yorumuna 'Güvenli değil mi? Android iPhone'dan daha güvenli' cevabını veren Schmidt, izleyenleri şaşırttı.
 
Android'in dünyada milyonlarca cihaza kurulan bir işletim sistemi olduğunu hatırlatan Schmidt, bunun başlı başına bir güvenlik testi olduğunu ifade etti.
shiftdelete.net
Etiketler : Android , google
295295
Bu haberler ilginizi çekebilir