En iyi projeyi yapana, Intel'den 1.3 milyon dolar

Intel, giyilebilir teknolojiler alanında yenilikçiliği teşvik etmek ve bu alanda yeni deneyimler yaratılmasına destek olmak için “Make It Wearable” adlı yarışmayı başlattı. En iyi giyilebilir teknoloji projesini getiren yaşadı!!!
27 Mart 2014 11:41
En iyi projeyi yapana, Intelden 1.3 milyon dolar

“Make It Wearable Yarışması” ile Intel, yeni fikirlere ilham veriyor ve seçilecek fikirlerin sahiplerine mentorluk desteği vererek prototip olusturmalarını sağlıyor. 2014 yılı Kasım ayına kadar sürecek olan yarışmada proje sahiplerine, sektörün tanınmış isimleriyle bağlantı kurma olanakları da tanınacak.

 

 

Make It Wearable Yarışması, “Vizyoner kategori” ve “Geliştirme kategorisi” başlıkları altında iki kategoride düzenleniyor. Geliştirme kategorisinde ayağı yere basan ve hayata geçirilebilecek iş fikirlerini bekleyen Intel, Vizyoner kategoride herkesi bu alanda gerçek olabilecek ya da şu an sadece hayal olarak gördükleri her türlü fütürist fikri, hayallerini sınırlamadan paylaşmaya teşvik ediyor.

 

Toplam nakit ödülü 1.3 milyon dolardan fazla olan “Make It Wearable” yarışmasında geliştirme kategorisinde birinci olacak projenin sahibi tam 500 bin dolar değerinde nakit ödül kazanacak. Ayni kategoride ikinci olan projenin sahibi 200 bin, üçüncü olan proje sahibi de 100 bin dolar ödüle hak kazanacak. İlk 10’a kalan projeler 50’şer bin dolar ödül alacak.

715366
Bu haberler ilginizi çekebilir