En Geniş Ekranlı Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon ekranlarının kasaya oranını nedir? Son dönemde çıkan telefon ekranları kullanıcıya ne kadar geniş alan sunuyor? Cevaplar haberimizde...
26 Mayıs 2015 20:44
En Geniş Ekranlı Akıllı Telefonlar
Telefon pazarında kullanıcıların isteklerini firmaların belirlediğine birçok kez şahitlik ettik. Zamanında küçük boyutlardaki telefonlar popülerdi. Hatta büyük telefonlar için takoz gibi deyimi kullanılırdı. Anca günümüzde ne kadar büyük o kadar iyi mantığını firmalar kullanıcılara empoze etti.
 
Büyük ekran için birbirleri ile yarışan telefon üreticileri, ilk başlarda teknolojik açıdan ilerlenmediği için kalın, az önce kullandığım takoz gibi telefonlar üretiyordu. Teknolojinin ilerlemesi ile büyük ekranlı telefonlar incelerek daha estetik bir görünme sahip oldu. Peki, büyük ekranlı bu telefonlar kullanıcılarına ne kadar geniş kullanım alanı sunuyor?
 
Ekranın kasaya oranı ile ortaya çıkan kullanım alanı modelden modele farklılık gösteriyor. En fazla kullanım alanı sunan telefon %78,5 ile Sharp Aquos Crystal oluyor. Ultra ince ve çerçevesiz tasarımı ile dikkat çeken Sharp Aquos Crystal’i %77,2 ile Sharp Aquos Crystal 2 takip ediyor.
 
Listenin üçüncü sırasında %76,6 ile Oppo R7 Plus, dördüncü sırasında LG G2, beşinci sırasında LG G3 ve altıncı sırasında ise Huawei P8 Max yer alıyor.
 
 
iPhone 6, Galaxy S6, One M9 ve LG G4 gibi yeni modellerin ne kadar kullanım alanı sunduğunu aşağıdaki görsellerden bulabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
shiftdelete
402894
Bu haberler ilginizi çekebilir