En Çok İndirilen iOS Ve Android Uygulamaları Belli Oldu

Drawbridge, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde en çok indirilen iOS ve Android uygulamalarını açıkladı. İşte 2015 yılında en çok indirilen iOS ve Android uygulamaları...
01 Şubat 2016 13:45
En Çok İndirilen iOS Ve Android Uygulamaları Belli Oldu
ABD merkezli programlama ve reklam şirketi Drawbridge, 2015 yılının son çeyreğinde, Android ve iOS kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamaları açıkladı.
 
Sosyal medya, fotoğrafçılık ve oyun gibi uygulamaların geride kaldığı listede; ilk sıralarda “güvenlik ve yönetim uygulamaları” yer aldı.
 
 
Clean Master zirvede!
 
Uygulamaların temp dosyalarını silmeye ve RAM'i temizleyeme yarayan Clean Master, Android platformunda en çok indirilen uygulama oldu.
 
CM Security Antivirus uygulaması ise ikinci sırada yer aldı. Super-Bright LED Flashlight, Kasım ve Aralık aylarında listenin 3. sırasında yer almayı başardı.
 
 
 
iOS'e eğlence uygulamaları damgasını vurdu
 
İşin iOS boyutunda ise son üç aylık periyotu baz alan araştırmada, her ay farklı bir uygulama, kullanıcıların ilk tercihini oluşturdu.
 
Ekim ayında Tango, Kasım ayında iFunny, Aralık ayında ise Words With Friends, ilk basamakta yer aldı. App Store üzerinden en çok indirilen uygulamalara genel olarak baktığımızda, iOS kullanıcılarının daha çok eğlence türündeki uygulamaları tercih ettiğini görebiliyoruz.
 
shiftdelete
858480
Bu haberler ilginizi çekebilir