En Çok Hangi iPhone Modelleri Kullanılıyor?

Dünyada en çok hangi iPhone modelleri kullanılıyor diye merak ettiyseniz cevabı bu haberde. Apple hangi modelin ne kadar kullanıcısı olduğuna ilişkin yeni bir grafik yayınlandı...
21 Eylül 2015 10:29
En Çok Hangi iPhone Modelleri Kullanılıyor?
Şimdiden en çok kullanılan iPhone olma ünvanına göz diken iPhone 6s’in çıkışına sayılı günler kala, hangi iPhone modelinin kaç kullanıcısı olduğunu gösteren yeni bir grafik yayınlandı.
 
Localytics tarafından yayınlanan grafiğe aşağıdan göz atabilirsiniz.
 
 
 
 
En çok kullanılan iPhone modeli iPhone 6
 
Grafikten de açıkça görülebileceği üzere, Apple’ın en sevilen iPhone olarak lanse ettiği iPhone 6’nın kullanıcı rakamları bazında açık ara önde olduğu görülüyor.
 
 
İkinci sırada ise Apple’ın ilk defa touch id özelliğini kullandığı modeli iPhone 5s geliyor.
 
Phablet kategorisine giren iPhone 6 Plus’ın ise beklenilen satış rakamlarına ulaşamadığı dikkat çekiyor. Zira iPhone 6 Plus kullanım yüzdesi, iPhone 5’in bile gerisinde kalmış durumda.
 
 
Grafikteki diğer bir dikkat çekici nokta ise 6 senelik bir maziye sahip olan iPhone 4’ün bile hala yüzde 5.3’lük bir kullanıcı kitlesine sahip olması.
 
iPhone 6s’in satışa sunulmasıyla birlikte büyük ihtimalle 4, 4s ve 5s’in pastadaki payları biraz daha azalacaktır. iPhone 6’nın pastadaki payı ise düşen fiyatıyla doğru orantılı olarak biraz daha yükselebilir.
shiftdelete
499521
Bu haberler ilginizi çekebilir