Elon Musk: Apple'a 'Tesla'nın Mezarlığı' Diyoruz

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Apple’a karşı sert söylemlerine devam ediyor. Elon Musk şimdi de "Apple'a 'Tesla'nın Mezarlığı' Diyoruz" ifadesini dile getirdi ve ekledi...
09 Ekim 2015 17:04
Elon Musk: Applea Teslanın Mezarlığı Diyoruz
Son dönemlerin başarılı girişimcilerinden olan ve ismini başarıları ile gündemde tutan Elon Musk, sahibi olduğu Tesla firması ile elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasında büyük rol oynamak istiyor. Tesla Model S ile isminden söz ettiren firma, geçtiğimiz günlerde biyolojik savaşa karşı koruma modu olan SUV türündeki Tesla Model X’i tanıtmıştı. Satılan her Tesla Model S aracından 4 bin dolar zarar eden Tesla, hükümetin desteğini yanına aldığı için gelişmelerine bu olayı düşünmeden devam ettiği söyleniyor. Tesla’nın yeni amacının pil konusunda gelişimler yaparak karlılığı artırma yönünde olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.
 
Tesla Model X
 
 
E. Musk: "Apple, Tesla Mezarlığı!"
 
Elektrikli otomobillerin popülerleşmesinden sonra Apple’dan da bu konu hakkında bir atılım geleceği söylentileri ortaya çıkmıştı. Apple Car ismini alması muhtemel olan Apple’ın elektrikli otomobili için Elon Musk her fırsatta, sert söylemlerini dile getirmekten çekinmiyor. Elon Musk geçtiğimiz hafta, Apple Car için Tesla’nın yerini almayacağını, telefon üretmekle araba üretmenin çok farklı şeyler olduğunu dile getirmişti. E. Musk, bugün ise Apple için Tesla Mezarlığı ifadesini kullandı.
 
 
 
Tesla'nın 1 Nisan şakasıyla karışık Apple Watch göndermesi (Tesla Model Watch)
 
E.Musk, Tesla’dan ayrılan mühendislerin Apple’da işe başlamasını, “onlar bizim kovduğumuz kişilerdi. Apple bizim kovduğumuz kişileri işe aldı. Biz bu yüzden Apple için Tesla Mezarlığı diyoruz.“ olarak değerlendirdi. E. Musk’ın Apple’a karşı olan öfkesinin tek sebebi, sükse olan Apple’ın otomobil piyasasına giriş yapması ve Tesla’nın satışlarını olumsuz etkileyebileceğinden olduğu düşünülüyor.
shiftdelete
834030
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama