Elon Musk: Apple'a 'Tesla'nın Mezarlığı' Diyoruz

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Apple’a karşı sert söylemlerine devam ediyor. Elon Musk şimdi de "Apple'a 'Tesla'nın Mezarlığı' Diyoruz" ifadesini dile getirdi ve ekledi...
09 Ekim 2015 17:04
Elon Musk: Applea Teslanın Mezarlığı Diyoruz
Son dönemlerin başarılı girişimcilerinden olan ve ismini başarıları ile gündemde tutan Elon Musk, sahibi olduğu Tesla firması ile elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasında büyük rol oynamak istiyor. Tesla Model S ile isminden söz ettiren firma, geçtiğimiz günlerde biyolojik savaşa karşı koruma modu olan SUV türündeki Tesla Model X’i tanıtmıştı. Satılan her Tesla Model S aracından 4 bin dolar zarar eden Tesla, hükümetin desteğini yanına aldığı için gelişmelerine bu olayı düşünmeden devam ettiği söyleniyor. Tesla’nın yeni amacının pil konusunda gelişimler yaparak karlılığı artırma yönünde olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.
 
Tesla Model X
 
 
E. Musk: "Apple, Tesla Mezarlığı!"
 
Elektrikli otomobillerin popülerleşmesinden sonra Apple’dan da bu konu hakkında bir atılım geleceği söylentileri ortaya çıkmıştı. Apple Car ismini alması muhtemel olan Apple’ın elektrikli otomobili için Elon Musk her fırsatta, sert söylemlerini dile getirmekten çekinmiyor. Elon Musk geçtiğimiz hafta, Apple Car için Tesla’nın yerini almayacağını, telefon üretmekle araba üretmenin çok farklı şeyler olduğunu dile getirmişti. E. Musk, bugün ise Apple için Tesla Mezarlığı ifadesini kullandı.
 
 
 
Tesla'nın 1 Nisan şakasıyla karışık Apple Watch göndermesi (Tesla Model Watch)
 
E.Musk, Tesla’dan ayrılan mühendislerin Apple’da işe başlamasını, “onlar bizim kovduğumuz kişilerdi. Apple bizim kovduğumuz kişileri işe aldı. Biz bu yüzden Apple için Tesla Mezarlığı diyoruz.“ olarak değerlendirdi. E. Musk’ın Apple’a karşı olan öfkesinin tek sebebi, sükse olan Apple’ın otomobil piyasasına giriş yapması ve Tesla’nın satışlarını olumsuz etkileyebileceğinden olduğu düşünülüyor.
shiftdelete
55661
Bu haberler ilginizi çekebilir