Elektronik

 • Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

  Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

  Apple'ın Apple TV ile birlikte merakla beklenen ürünlerinin başında gelen iWatch, hali hazırda satışta olan akıllı saatlerdeki gibi sadece akıllı telefonlarımıza eşlik etmeyecek, daha fazlasını sunacak.
 • "Tim Cook harika iş çıkartıyor"

  "Tim Cook harika iş çıkartıyor"

  1983-1993 tarihleri arasında Apple'ın icra kurulu başkanlığını yapan ve bu dönemde aralarında Siri ile teknoloji dünyasının ilk akıllı taşınabilir cihazı olan Newton'un geliştirilmesinde önemli rol oynayan John Sculley, Apple'ın CEO'su Tim Cook'un performansını değerlendirdi. Birçok kişi Steve Jobs sonrasında Apple'ın çöküşe geçtiğini ve Tim Cook'un Steve Jobs'ın yerini dolduramadığını düşünse de Sculley, bu görüşü paylaşmıyor.
 • LG 6 inçlik esnek OLED ekranların üretimine hazır

  LG 6 inçlik esnek OLED ekranların üretimine hazır

  Belirli bir eğim verilerek farklı kullanım alanları için üretilebilen esnek ekranlar, özellikle Samsung ve LG'nin Ar-Ge çalışmaları sayesinde gündemde ayrı bir yer tutmaya başladı. Esnek OLED ekran barındıran ilk cihazı piyasaya sürme konusunda birbiri ile rekabet halinde olan Samsung ve LG, bu sayede teknolojiyi son kullanıcıya bir hayli yaklaştırmış durumda.
 • Obama Samsungun "satış yasağı"nda veto hakkını kullanmadı

  Obama Samsung'un "satış yasağı"nda veto hakkını kullanmadı

  Önce hile iddiaları, sonra endüstriyel casuslukla suçlanan Samsung'un şimdi de başı ABD'deki satış yasağıyla dertte. Ağustos ayında Apple'ın Uluslararası Ticaret Komisyonu nezdinde aldırdığı ABD sınırları içerisinde satış yasağı kararı sonrasında Obama'nın veto hakkını kullanması için lobi faaliyetlerinde bulunan Samsung, bu çalışamalarından sonuç alamadı.
 • Appleın yeni ürünleri 22 Ekimde tanıtılacak!

  Apple'ın yeni ürünleri 22 Ekim'de tanıtılacak!

  Apple'a yakınlığıyla bilinen ve şu ana kadar etkinlik tarihleri konusunda yanılmayan AllThingsD'nin firma içerisindeki güvenilir kaynaklarından edindiği bilgilere göre Apple, iPad / Mac odaklı etkinliğini 22 Ekim'de TSİ 20:00'de düzenleyecek.
 • Samsung patent davasından kurtulamıyor

  Samsung patent davasından kurtulamıyor

  Samsung ürünlerine yasak gelebilir. Apple ile Samsung arasındaki patent davasında yeni bir döneme girildi. ABD Ticaret Ofisi'nin kararına göre bazı Samsung ürünlerinin ülkede satışına yasak gelecek.
 • Apple Samsungtan vazgeçemiyor

  Apple Samsung'tan vazgeçemiyor

  Apple'ın Samsung ile olan geçmişe dayalı tedarik ortaklığını tamamen bitirmeye çalıştığı uzun süredir teknoloji gündemini meşgul ediyor. Pek çok bileşen tedariğini Samsung'dan başka firmalara kaydıran Apple'ın A serisi işlemcilerde ise Samsung'dan tamamen vezgeçemediği biliniyor.