Elektronik

 • Samsung Applea 290 milyon dolar ceza daha ödeyecek

  Samsung Apple'a 290 milyon dolar ceza daha ödeyecek

  Apple ile Samsung arasında devam eden patent ihlali davasında yüzü gülen taraf Apple oldu.
 • Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü

  Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü

  İlk sürümü 2009 yılında satışa sunulan ve inanılmaz boyutlardaki gövdesi ile 4500$'lık fiyat etiketiyle dikkatleri üzerine çeken Wall of Sound ya da kısaca WOS, 2.0 sürümüyle artık daha da gelişmiş ve büyümüş durumda.
 • Huaweiden 600 milyon dolarlık yatırım

  Huawei'den 600 milyon dolarlık yatırım

  Çinli teknoloji firması Huawei, geleceğin iletişim standartını inşaa etmek için harekete geçiyor. 4G'nin ülkemiz dışında hızla yaygınlaştığı bu dönemde firma, 5G araştırmalarına 600 milyon dolarlık devasa bütçe ayıracağını açıkladı.
 • Toshiba, Kingston Solutionsa ortak oluyor

  Toshiba, Kingston Solutions'a ortak oluyor

  2010 yılında bellek üreticisi Kingston ve kontrolcü üreticisi Phison ortaklığıyla kurulan Kingston Solutions'a sektörün bir diğer önemli ismi Toshiba da ortak oluyor.
 • Samyang, dört yeni lens paketini duyurdu

  Samyang, dört yeni lens paketini duyurdu

  Özellikle son iki yıldır DSLR fotoğraf makinelerinin artan video performansları, video odaklı özel bir lens piyasasının oluşmasına neden oldu. VDSLR alanına yönelik fiyat performans oranı yüksek lensler hazırlayan Samyang, özel taşıma çantasıyla gelen dört yeni lens paketini resmen duyurdu.
 • LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

  LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

  Apple'ın akıllı saati iWatch için analiz uzmanları 2014 yılın işaret ederken, firmanın bileşen tedariğini kimlerden yapacağına dair de bilgiler gelmeye başlıyor.
 • Her üç Galaxy Geardan biri iade ediliyor

  Her üç Galaxy Gear'dan biri iade ediliyor

  Samsung, yeni akıllı saati Galaxy Gear'ın daha yaygın kullanılması adına Galaxy S3, Galaxy Note 2, Galaxy S4 Zoom, Galaxy Mega gibi modellerine de destek sunmaya hazırlanırken, gelen haberler pek olumlu değil.
 • Apple, 15 tane "stratejik" şirket satın aldı

  Apple, 15 tane "stratejik" şirket satın aldı

  Orta, küçük ya da yeni kurulmuş teknoloji şirketlerini stratejileri doğrultusunda satın alarak gelecek ürünleri için yeteneklerini arttıran Apple, 28 Eylül'de sona eren 2013 mali yılında 15 "stratejik" şirket alımı gerçekleştirdiğini açıkladı.
 • Wall Street Journal: Googleın akıllı saati hazır

  Wall Street Journal: Google'ın akıllı saati hazır

  Sony ve Samsung'un hali hazırda geliştirdiği ürünler ile aktif olarak yer aldığı akıllı saat pazarı, gelen bilgilere göre yakın zaman içerisinde internet devi Google'ı da ağırlamaya hazırlanıyor.
 • LG Display, 2014 yılında UHD pazarının %30unu istiyor

  LG Display, 2014 yılında UHD pazarının %30'unu istiyor

  Televizyon alanındaki yükselen trend UHD TV'lerin önemli destekçisi olan LG Display, 2014 yılında pazardan \%30'luk pay alabilmek için kollarını sıvadı.
 • Japan Display rekor kırdı

  Japan Display rekor kırdı

  Son günlerde ekran teknolojileri konusunda en çok gündemde olan konulardan birisi Japan Display. Japon ekran üreticilerin biraraya gelerek oluşturduğu kısa adı JDI olan firma ardı ardına 5 inçlik, 7 inçlik ve 12 inçlik farklı özelliklere sahip ekranlarını tanıtmıştı. Firma bu kez ppi rekoru kırdığı 5.4 inçlik akıllı telefon ekranlarını tanıttı.
 • Samsung, HTC ürünlerini kötülemekten suçlu bulundu

  Samsung, HTC ürünlerini kötülemekten suçlu bulundu

  Bir süre önce Samsung'un bazı reklam ajansları aracılığıyla Tayvan kaynaklı forum ve portallarda HTC'yi kötülediği ve kendi ürünlerini övdüğü iddiası gündeme gelmişti. Tayvan Adil Ticaret Komisyonu'na şikayet edilen Samsung tazminattan kurtulamadı.
 • Samsung ve LGye soruşturma açıldı

  Samsung ve LG'ye soruşturma açıldı

  Güney Kore'nin en büyük iki elektronik devi olan LG ve Samsung bugüne kadar birbirileri ile teknoloji rekabeti ve patent davaları ile gündeme gelmekteydi. Ancak bu kez iki firma bir soruşturma konusunda biraraya geldi.
 • ViewSonic 24-inç boyuta sahip yeni akıllı ekranını tanıttı

  ViewSonic 24-inç boyuta sahip yeni akıllı ekranını tanıttı

  Hazırladığı "Smart Display" modelleri ile Google'ın popüler Android işletim sistemini aktif olarak kullanan firmalardan ViewSonic, ikinci jenerasyon VSD241 model isimli yeni ekran modelini tanıttı.
 • Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak

  Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak

  Samsung akıllı saati Galaxy Gear desteğini ilk olarak Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 cihazlarına sunmaya başlamıştı. Henüz başlayan Android 4.3 güncellemesi ile de Galaxy Gear desteği Galaxy S4 modeline geldi.
 • Samsung son çeyrekte rekor kırdı

  Samsung son çeyrekte rekor kırdı

  Her üç aylık mali dönemde akıllı telefon satışlarını artırmayı başaran ve pazardaki liderliğini kimseye bırakmayan Samsung, 3. çeyrek raporlarında da rekor satışlar açıkladı.
 • Microsoft, Google Glass benzeri giyilebilir bir cihaz üzerinde çalışıyor

  Microsoft, Google Glass benzeri giyilebilir bir cihaz üzerinde çalışıyor

  Google'ın geliştirme çalışmaları devam eden gözlük formunda giyilebilir ürünü Glass, diğer birçok firmanın da ilgisini çekiyor ve gelen bilgilere göre bu isimlerin arasında Microsoft'ta bulunuyor.
 • Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

  Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

  Apple'ın Apple TV ile birlikte merakla beklenen ürünlerinin başında gelen iWatch, hali hazırda satışta olan akıllı saatlerdeki gibi sadece akıllı telefonlarımıza eşlik etmeyecek, daha fazlasını sunacak.
 • "Tim Cook harika iş çıkartıyor"

  "Tim Cook harika iş çıkartıyor"

  1983-1993 tarihleri arasında Apple'ın icra kurulu başkanlığını yapan ve bu dönemde aralarında Siri ile teknoloji dünyasının ilk akıllı taşınabilir cihazı olan Newton'un geliştirilmesinde önemli rol oynayan John Sculley, Apple'ın CEO'su Tim Cook'un performansını değerlendirdi. Birçok kişi Steve Jobs sonrasında Apple'ın çöküşe geçtiğini ve Tim Cook'un Steve Jobs'ın yerini dolduramadığını düşünse de Sculley, bu görüşü paylaşmıyor.
 • LG 6 inçlik esnek OLED ekranların üretimine hazır

  LG 6 inçlik esnek OLED ekranların üretimine hazır

  Belirli bir eğim verilerek farklı kullanım alanları için üretilebilen esnek ekranlar, özellikle Samsung ve LG'nin Ar-Ge çalışmaları sayesinde gündemde ayrı bir yer tutmaya başladı. Esnek OLED ekran barındıran ilk cihazı piyasaya sürme konusunda birbiri ile rekabet halinde olan Samsung ve LG, bu sayede teknolojiyi son kullanıcıya bir hayli yaklaştırmış durumda.
 • Obama Samsungun "satış yasağı"nda veto hakkını kullanmadı

  Obama Samsung'un "satış yasağı"nda veto hakkını kullanmadı

  Önce hile iddiaları, sonra endüstriyel casuslukla suçlanan Samsung'un şimdi de başı ABD'deki satış yasağıyla dertte. Ağustos ayında Apple'ın Uluslararası Ticaret Komisyonu nezdinde aldırdığı ABD sınırları içerisinde satış yasağı kararı sonrasında Obama'nın veto hakkını kullanması için lobi faaliyetlerinde bulunan Samsung, bu çalışamalarından sonuç alamadı.
 • Appleın yeni ürünleri 22 Ekimde tanıtılacak!

  Apple'ın yeni ürünleri 22 Ekim'de tanıtılacak!

  Apple'a yakınlığıyla bilinen ve şu ana kadar etkinlik tarihleri konusunda yanılmayan AllThingsD'nin firma içerisindeki güvenilir kaynaklarından edindiği bilgilere göre Apple, iPad / Mac odaklı etkinliğini 22 Ekim'de TSİ 20:00'de düzenleyecek.
 • Samsung patent davasından kurtulamıyor

  Samsung patent davasından kurtulamıyor

  Samsung ürünlerine yasak gelebilir. Apple ile Samsung arasındaki patent davasında yeni bir döneme girildi. ABD Ticaret Ofisi'nin kararına göre bazı Samsung ürünlerinin ülkede satışına yasak gelecek.
 • Apple Samsungtan vazgeçemiyor

  Apple Samsung'tan vazgeçemiyor

  Apple'ın Samsung ile olan geçmişe dayalı tedarik ortaklığını tamamen bitirmeye çalıştığı uzun süredir teknoloji gündemini meşgul ediyor. Pek çok bileşen tedariğini Samsung'dan başka firmalara kaydıran Apple'ın A serisi işlemcilerde ise Samsung'dan tamamen vezgeçemediği biliniyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama