Elektronik

 • Google Glassı bekleyenlere müjde

  Google Glass'ı bekleyenlere müjde

  Şu ana kadar Google’ın Glass adını verdiği akıllı gözlükleri alıp kullanabilmek için gözlük kullanmayan biri olmak gerekiyordu. Reçeteli gözlük sahiplerinin de bir gün Google Glass kullanabileceği ifade edilmişti. Beklenen an geldi ve reçeteli gözlük sahiplerine özel Google Glass eklentisi kullanıma sunuldu. Standart tip gözlüklerin sağ kısmına takılabilen modülün zorluk çıkarmadan eklenebildiği söyleniyor.
 • Huawei, ABDye ait gizli bilgileri mi sızdırdı ?

  Huawei, ABD'ye ait gizli bilgileri mi sızdırdı ?

  Çin merkezli telekom devi Huawei’nin ABD Hükümeti ile arasına kara kedi girmiş durumda. Bir süredir devam eden soruşturmalar çerçevesinde Huawei’nin ABD’ye ait gizli bilgileri sızdırıp sızdırmadığı analiz ediliyor. Çin ordusunun Huawei aracılığıyla sızıntı gerçekleştirip veri çaldığı iddia ediliyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin Fransız sitesine verdiği bilgiye göre firmanın ABD pazarından çekilmesi an meselesi.
 • Google Glassa rakip çıktı: Glasstic

  Google Glass'a rakip çıktı: Glasstic

  Google Glass, şu ana kadar gördüğü en dişli rakiple karşı karşıya. İşte Koreli devin Glasstic'i...
 • LGden sıradışı tasarımlı yeni kulaklık: Tone Ultra

  LG'den sıradışı tasarımlı yeni kulaklık: Tone Ultra

  Teknolojinin hemen her alanında faaliyet gösteren isimlerden LG, Tone Ultra ya da tam model ismiyle HBS-800 kablosuz kulaklağını duyurdu.
 • İşte Galaxy Gear 2 !

  İşte Galaxy Gear 2 !

  Samsung'un akıllı saati Galaxy Gear piyasaya yeni çıktı ama ikinci Galaxy Gear hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı bile...
 • Google Glass satışa çıkmadan yasakları yedi

  Google Glass satışa çıkmadan yasakları yedi

  Google'ın dünyanın konuştuğu akıllı gözlüğü Google Glass'ı yasaklayan yasaklayana...
 • Apple ünlü İsrail şirketini satın aldı

  Apple ünlü İsrail şirketini satın aldı

  Beklenen oldu ve Apple, Microsoft Kinect'in geliştiricisi İsrail merkezli 3B sensör teknolojileri üzerine faaliyet gösteren PrimeSense'i satın aldı.
 • Samsung Applea 290 milyon dolar ceza daha ödeyecek

  Samsung Apple'a 290 milyon dolar ceza daha ödeyecek

  Apple ile Samsung arasında devam eden patent ihlali davasında yüzü gülen taraf Apple oldu.
 • Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü

  Dünyanın en büyük iPhone hoparlörü

  İlk sürümü 2009 yılında satışa sunulan ve inanılmaz boyutlardaki gövdesi ile 4500$'lık fiyat etiketiyle dikkatleri üzerine çeken Wall of Sound ya da kısaca WOS, 2.0 sürümüyle artık daha da gelişmiş ve büyümüş durumda.
 • Huaweiden 600 milyon dolarlık yatırım

  Huawei'den 600 milyon dolarlık yatırım

  Çinli teknoloji firması Huawei, geleceğin iletişim standartını inşaa etmek için harekete geçiyor. 4G'nin ülkemiz dışında hızla yaygınlaştığı bu dönemde firma, 5G araştırmalarına 600 milyon dolarlık devasa bütçe ayıracağını açıkladı.
 • Toshiba, Kingston Solutionsa ortak oluyor

  Toshiba, Kingston Solutions'a ortak oluyor

  2010 yılında bellek üreticisi Kingston ve kontrolcü üreticisi Phison ortaklığıyla kurulan Kingston Solutions'a sektörün bir diğer önemli ismi Toshiba da ortak oluyor.
 • Samyang, dört yeni lens paketini duyurdu

  Samyang, dört yeni lens paketini duyurdu

  Özellikle son iki yıldır DSLR fotoğraf makinelerinin artan video performansları, video odaklı özel bir lens piyasasının oluşmasına neden oldu. VDSLR alanına yönelik fiyat performans oranı yüksek lensler hazırlayan Samyang, özel taşıma çantasıyla gelen dört yeni lens paketini resmen duyurdu.
 • LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

  LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

  Apple'ın akıllı saati iWatch için analiz uzmanları 2014 yılın işaret ederken, firmanın bileşen tedariğini kimlerden yapacağına dair de bilgiler gelmeye başlıyor.
 • Her üç Galaxy Geardan biri iade ediliyor

  Her üç Galaxy Gear'dan biri iade ediliyor

  Samsung, yeni akıllı saati Galaxy Gear'ın daha yaygın kullanılması adına Galaxy S3, Galaxy Note 2, Galaxy S4 Zoom, Galaxy Mega gibi modellerine de destek sunmaya hazırlanırken, gelen haberler pek olumlu değil.
 • Apple, 15 tane "stratejik" şirket satın aldı

  Apple, 15 tane "stratejik" şirket satın aldı

  Orta, küçük ya da yeni kurulmuş teknoloji şirketlerini stratejileri doğrultusunda satın alarak gelecek ürünleri için yeteneklerini arttıran Apple, 28 Eylül'de sona eren 2013 mali yılında 15 "stratejik" şirket alımı gerçekleştirdiğini açıkladı.
 • Wall Street Journal: Googleın akıllı saati hazır

  Wall Street Journal: Google'ın akıllı saati hazır

  Sony ve Samsung'un hali hazırda geliştirdiği ürünler ile aktif olarak yer aldığı akıllı saat pazarı, gelen bilgilere göre yakın zaman içerisinde internet devi Google'ı da ağırlamaya hazırlanıyor.
 • LG Display, 2014 yılında UHD pazarının %30unu istiyor

  LG Display, 2014 yılında UHD pazarının %30'unu istiyor

  Televizyon alanındaki yükselen trend UHD TV'lerin önemli destekçisi olan LG Display, 2014 yılında pazardan \%30'luk pay alabilmek için kollarını sıvadı.
 • Japan Display rekor kırdı

  Japan Display rekor kırdı

  Son günlerde ekran teknolojileri konusunda en çok gündemde olan konulardan birisi Japan Display. Japon ekran üreticilerin biraraya gelerek oluşturduğu kısa adı JDI olan firma ardı ardına 5 inçlik, 7 inçlik ve 12 inçlik farklı özelliklere sahip ekranlarını tanıtmıştı. Firma bu kez ppi rekoru kırdığı 5.4 inçlik akıllı telefon ekranlarını tanıttı.
 • Samsung, HTC ürünlerini kötülemekten suçlu bulundu

  Samsung, HTC ürünlerini kötülemekten suçlu bulundu

  Bir süre önce Samsung'un bazı reklam ajansları aracılığıyla Tayvan kaynaklı forum ve portallarda HTC'yi kötülediği ve kendi ürünlerini övdüğü iddiası gündeme gelmişti. Tayvan Adil Ticaret Komisyonu'na şikayet edilen Samsung tazminattan kurtulamadı.
 • Samsung ve LGye soruşturma açıldı

  Samsung ve LG'ye soruşturma açıldı

  Güney Kore'nin en büyük iki elektronik devi olan LG ve Samsung bugüne kadar birbirileri ile teknoloji rekabeti ve patent davaları ile gündeme gelmekteydi. Ancak bu kez iki firma bir soruşturma konusunda biraraya geldi.
 • ViewSonic 24-inç boyuta sahip yeni akıllı ekranını tanıttı

  ViewSonic 24-inç boyuta sahip yeni akıllı ekranını tanıttı

  Hazırladığı "Smart Display" modelleri ile Google'ın popüler Android işletim sistemini aktif olarak kullanan firmalardan ViewSonic, ikinci jenerasyon VSD241 model isimli yeni ekran modelini tanıttı.
 • Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak

  Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak

  Samsung akıllı saati Galaxy Gear desteğini ilk olarak Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 cihazlarına sunmaya başlamıştı. Henüz başlayan Android 4.3 güncellemesi ile de Galaxy Gear desteği Galaxy S4 modeline geldi.
 • Samsung son çeyrekte rekor kırdı

  Samsung son çeyrekte rekor kırdı

  Her üç aylık mali dönemde akıllı telefon satışlarını artırmayı başaran ve pazardaki liderliğini kimseye bırakmayan Samsung, 3. çeyrek raporlarında da rekor satışlar açıkladı.
 • Microsoft, Google Glass benzeri giyilebilir bir cihaz üzerinde çalışıyor

  Microsoft, Google Glass benzeri giyilebilir bir cihaz üzerinde çalışıyor

  Google'ın geliştirme çalışmaları devam eden gözlük formunda giyilebilir ürünü Glass, diğer birçok firmanın da ilgisini çekiyor ve gelen bilgilere göre bu isimlerin arasında Microsoft'ta bulunuyor.