El Hareketleriyle Komut Verin: Gest

Kickstarter’ın yeni projelerinden biri olan Gest, fare ve klavye kullanımını sonlandırıp, el hareketleriyle komut işlemlerini hedefliyor. İşte tüm detayları ve tanıtım videosu...
06 Kasım 2015 15:43
El Hareketleriyle Komut Verin: Gest
Kickstarter projesi Gest, 100 bin dolarlık hedefini 150 bin dolar ile bitimine 22 gün kala geçmiş durumda. Şu anda yaklaşık 700 kişinin destek olduğu proje ile fare ve klavye kullanımının yerine el hareketleri getirilmek isteniyor.
 
Bir bakıma eldiven gibi giyilen Gest, çok fazla komutlarla kullanılabiliyor. Bir parmak hareketi ile uygulama değiştirme, ekrana parmakla işaret etme ve fare olarak kullanma, avuç içini döndürerek Photoshop üzerinde değerleri değiştirebilme, yazı yazma, 3D objeleri gerçekten elle tutar gibi hareket ettirme ve döndürme gibi komutlarla bilgisayar kullanımı kolaylaştırılmaya çalışılmış.
 
 
 
Çok amaçlı Gest kullanımı
 
Geliştiricilerinin değindiği en önemli noktalardan biri de Gest’in ne kadar ayarlanabilir olduğu. Kısacası içerisinde bulunan komutlara uymak zorunda değilsiniz. Kendi hareketlerinizi kaydedip, onları sonra bir komuta atayabiliyorsunuz.
 
The Verge, Tech Times gibi yerlerden olumlu yorumlar alan Gest, şimdi 250 bin dolar barajını geçmeleri durumunda siyah ve beyaz renk opsiyonuna sahip olacak. Şu anda parmak izleme teknolojilerinin 40-60 ms gibi düşük gecikme oranlarında bulunması ve her elde 15 ayrık sensör olması, bilgisayarda komutların hızlı ve sorunsuzca algılanmasını sağlıyor.
 
İlk desteklenen uygulama Photoshop olacak. Sonra diğer çizim uygulamaları ve genel uygulamalar da zamanla desteklenenler listesine eklenecek. BLE yani düşük enerjili bluetooth teknolojisiyle bağlantı kuracak olan Gest, Micro USB sayesinde kolayca şarj edilebilecek ve dolu dolu bir gün kullanıma yetecek kadar pili olacak.
 
 

 

 
5 ve 25 dolar gibi bağış seçeneklerinin de bulunduğu Gest’e sahip olabilmek için en az 99 dolar bağış yapmak gerekiyor.
 
Gest Kickstarter sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
shiftdelete
19120
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama