DxOMark'ta 98 Puanla Rekor Kırıldı!

DxOMark'ta 94 puan alarak zirve oturan Galaxy Note 8 ve iPhone 8 Plus, tahtından oldu. Peki, 98 puan alarak zirveye oturan telefon hangisi?
05 Ekim 2017 09:52
DxOMarkta 98 Puanla Rekor Kırıldı!
DxOMark zirvesinde güncelleme yapıldığını ve Apple iPhone 8 Plus ile Samsung Galaxy Note 8 modellerinin 94 puan ile rekabet içerisinde olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Öte yandan, zirve bir kez daha el değiştirmiş durumda. Google Pixel 2, sıralamada ilk kez 98 puan alan akıllı telefon olma ünvanıyla zirveye oturdu.
 
Google Pixel 2 DxOMark tahtının efendisi oldu!
 
DxOMark, akıllı telefon ve fotoğraf makinelerinin fotoğraf ve video çekim performanslarını değerlendiriyor. Kamera sıralaması sitesi, bir akıllı telefona ilk kez 98 puan verdi ve o telefon, daha yeni tanıtılan Pixel 2 oldu. Geçtiğimiz yıl Pixel modeli ise 90 puan almıştı ve bu puan döneminin en iyilerinden biriydi.
 
 
Artık Pixel 2 akıllı telefon, 98 puanla zirvede otururken kendisini ikinci sırada iPhone 8 Plus ve üçüncü sırada Galaxy Note 8 takip ediyor. iPhone 8’in 92 puanla dördüncü olduğu ve orijinal Pixel modelinin 90 puanla beşinci sırada olduğunu belirtelim. Yani Pixel ailesi ilk 5’te.
 
Google modelinin tüm ışık koşullarında geniş dinamik aralığına sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca; harika otomatik odaklanma, iç ve dış ortam koşullarında oldukça iyi beyaz dengesi, iyi ayrıntı koruması ve güçlü flaş performansı bu puanda etkili olmuş.
 
 
Eksiklikler arasındaysa; fotoğrafların bazı aydınlatma koşullarında parlama ve titremelere sahip olması, orta ve uzun menzilli yakınlaştırmada ayrıntı kaybı, Portre modunda bazen oluşan yapaylıklar gösteriliyor.
 
 
shiftdelete
459341
Bu haberler ilginizi çekebilir