Dünyanın En Ucuz Android’i Lenovo'dan

Lenovo A3900, dünyanın en ucuz Android akıllı telefonu olarak kayıtlara geçti. Tüm detaylar haberimizde...
02 Mayıs 2015 20:26
Dünyanın En Ucuz Androidi Lenovodan
Çinli akıllı telefon üreticileri, ucuz modellerle başladılar ve bu alanda tecrübe kazandıkça üst segmentlere doğru yöneldiler. Bugün, Android ekosisteminin en yüksek frekansta çalışan işlemcilerini ve en keskin ekran teknolojilerini Çinli markalara at cihazlarda görebiliyoruz. Malzeme kalitesiyle ve teknik özellikleriyle Apple ve Samsung gibi devleri bile tedirgin etmeyi başaran Çinlilerin düşük bütçeli kullanıcıları tümüyle unuttuğunu sanmayın.
 
Dünyanın en kalabalık ülkesinin teknoloji şirketleri, iPhone ile rekabet edecek cihazlar geliştirme serüvenlerini, en ucuz akıllı telefonu üretme hedefiyle bir arada ilerletiyorlar. Lenovo’nun en ucuz akıllı telefonu sunma hedefini “şimdilik” tutturduğunu görüyoruz. Bugün, üreticinin internet sitesinde listelenen Lenovo A3900 Android akıllı telefon, yalnızca 80 $’lık fiyatıyla dünyanın en ucuz Android’i olmayı başarıyor.
 
Fiyatıyla bizleri şaşırtan Lenovo A3900’ün içerdiği teknik özellikler birçok kullanıcıya cazip gelmeyecektir. 5 inç büyüklüğünde 854 x 480 çözünürlüklü kapasitif dokunmatik ekran, 1,2 GHz dört çekirdekli MediaTek MT6752 işlemci, 512 MB RAM, 4 GB dahili hafıza gibi teknik özelliklerle donatılan Lenovo A3900, 2 MP ön kamera ve 5 MP arka kamera gibi bileşenleriyle “idare eder” düzeyi bile zor yakalıyor.
 
4G internet destekleyen çift SIM’li akıllı telefonun Türkiye’de piyasaya çıkma ihtimalinin düşük olduğunu tahmin ediyoruz.
technolabs
275508
Bu haberler ilginizi çekebilir