Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

Teknoloji devi Sony, dünyanın en hızlı SD kartını üretti. Yüksek yazma hızına sahip olması fotoğrafçılık ile uğraşanlar tarafından çok beğenilecek.
23 Şubat 2017 08:35
Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!
Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte, fotoğraf makineleri ve video kameralar günümüzde yüksek çözünürlüklü fotoğrafların yanı sıra 4K ve hatta ( daha profesyonel cihazlarda ) 8K çözünürlükte video çekebilir hale geldiler.
 
Fotoğraf makinelerinin ve video kameraların vazgeçilmez bir parçası olan SD kartlar, günümüzde 1 TB gibi boyutlara ulaşarak, depolama sorununun önüne geçtiler. 
 
 
Ancak, fotoğraf ve video çözünürlüklerinin artması ile birlikte ortaya çıkan tek sorun, depolama alanı değil. Kullanılan hafıza kartlarının, yüksek boyutlu verileri yazabilecek hızda olması gerekiyor.
 
Sony, SF-G UHS-II SD kart dünyanın en hızlısı!
 
Sony tarafından duyurusu gerçekleştirilen SF-G serisi SD kartlar, sahip olduğu yüksek okuma ve yazma hızları sayesinde özellikle fotoğrafçılık ile uğraşan kullanıcıları sevindirdi.
 
 
UHS-II standartlarını destekleyen fotoğraf makineleri ile yüksek çözünürlükte seri çekimler yapılabilmesine imkan tanıyan Sony SF-G serisi hafıza kartları, 4K veya daha yüksek çözünürlükte video çekimi yapılan fotoğraf makinesi ve video kameraların vazgeçilmezi haline gelecek. 
 
 
300 MB / saniye okuma hızına ulaşabilen hafıza kartı, bu sayede düzenleme yaparken veya çekilen içerikleri farklı cihazlara aktarırken işlemlerin oldukça hızlı gerçekleştirilmesini sağlıyor.
 
32 GB, 64 GB ve 128 GB gibi farklı depolama kapasiteleri ile Mart ayında kullanıcıların karşısına çıkacak olan Sony SF-G serisi hafıza kartlarının fiyatı bilinmezliğini korurken, hafıza kartları ile birlikte Sony'nin dosya kurtarma yazılımının kullanıcılara sunulacağı açıklandı.
 
shiftdelete
489321
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama