Dünyanın En Büyük ve En Pahalı 4K Televizyonu!

Dünyanın en büyük 4K televizyonu fiyatıyla dudak uçuklatıyor. 262 inçlik ekrana sahip bu televizyona sahip olmak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekiyor.
13 Haziran 2017 22:14
Dünyanın En Büyük ve En Pahalı 4K Televizyonu!
4K çözünürlük sunan televizyonların sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü televizyon üreticileri akıllı tv özellikleriyle 4K çözünürlüğü harmanlayarak kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmek için elinden geleni yapıyor. Belki de hiç duymadığınız bir marka olan C Seed‘in geliştirdiği yeni televizyon ise devasa ekranıyla sinema deneyimini gerçek anlamda eve taşımayı hedefliyor.
 
 
Dev ekranlı televizyonlar üretmesiyle adını duyuran İtalyan marka C Seed, daha önce açık alanlarda kullanıma uygun olarak 201 inçlik LED ekran geliştirmiş ve bu televizyonla Red Dot 2012  ödülüne layık görülmüştü.
 
 
Yeni geliştirilen C Seed 262 UHD TV‘de adından da anlaşılacağı üzere 262 inçlik çok büyük bir ekran bulunuyor. Önceki modelin aksine yeni televizyon dış mekanları değil iç mekan kullanımı için hazırlanmış durumda. Diyagonal uzunluğu 6,65 metre olan televizyon 6,14 metre genişlik ve 2,57 metre yüksekliğe sahip. 4096×1716 piksel çözünürlüğündeki ekranın siyah renkleri çok doğru şekilde gösterdiği belirtiliyor. Ayrıca ekran 5.000:1 kontrast oranı ve 800 bit parlaklık sunuyor.
 
 
Üç taraftan çerçevesiz yapıda olan televizyonun yalnızca alt kısmında 15 santimetre boyutunda bir çerçeve kısmı yer alıyor. Özel bir motorla çalışan kumaş kaplamaya sahip olan televizyon, böylece kullanılmadığı zamanlarda çok şık bir tablo görünümü alıyor. Kumandadan ilgili tuşa basıldığında bu kaplama yukarı doğru kalkıyor ve televizyon açılıyor.
 
 
Böylesine gelişmiş bir televizyona sahip olmanın elbette bir bedeli var. Eğer evinizde 800 kilogramlık televizyonu kaldırabilecek bir duvarınız ve bir köşede bekleyen 549 bin dolarınız varsa bu televizyonu satın almayı düşünebilirsiniz. Tabii televizyonun tam kurulumu için 40 bin dolar ödemek gerektiğini de ekleyelim.
 
log
23551
Bu haberler ilginizi çekebilir