• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünya Kupası maçları telefonları parçalıyor

Dünya Kupası maçları telefonları parçalıyor

Elimizden düşürmediğimiz cep telefonları, Dünya Kupası kurbanı oldu. Nasıl mı?
04 Temmuz 2014 16:26
Dünya Kupası maçları telefonları parçalıyor

Maç seyrederken stres ve heyecanına yenik düşenler, öfkesini cep telefonlarından çıkardı. Futbol severlerin yanı sıra eski milli basketçi İbrahim Kutluay'ın, telefonunu tekmelemesi, oyuncuların da öfkelerini cep telefonlarından çıkardığının kayıtlı göstergesi olarak hafızalarda yer aldı.

 

Kırılan cep telefonlarına güvence hizmeti veren Cepkask firması, dünya kupası maçlarının oynandığı bu dönemde, cep telefonu hasar bildirimlerinin hızla arttığını, bu oranın yüzde 65'ini erkek kullanıcıların oluşturduğunu bildirdi.

 

Dünya Kupası maçlarının hızla devam ettiği ve finale yaklaşıldığı bu günlerde, öfke patlamasının yarattığı mağduriyeti Cepkask'ın sunduğu güvence hizmet paketi karşıladı. Dünya Kupası ve derbi gibi önemli maç dönemlerinde, erkek kullanıcıların hasar bildiriminde büyük oranda bir artış meydana geldiğini belirten Cepkask CEO'su Tayfun Gülgeç, "Günde 200 telefon, bir ayda ortalama 7000 bin telefon hasar görüyor. Bu hasar bildirim başvurularının yüzde 65'ini erkekler, yüzde 35'ini kadınlar oluşturuyor. Futbol müsabakalarının yoğun olduğu dönemlerde en çok erkek kullanıcılar hasar bildiriminde bulunuyor. Ve bunların çoğunun nedeni; öfke patlaması sonucu fırlatılan telefonlar oluyor." dedi.

hürriyet
314791
Bu haberler ilginizi çekebilir