Drone ile Pizza Siparişini Teslim Etmek Mümkün mü?

Drone kullanımı hızla yaygınlaşmaya başladı. Peki bunları pizza teslimatında görebilecek miyiz?
17 Kasım 2016 10:05
Drone ile Pizza Siparişini Teslim Etmek Mümkün mü?
Dünya çapında büyük pizzacı zincirlerinden Dominos, drone ile pizza dağıtımına başladığını duyurdu.
 
Dominos'un ilk drone ile evlere servis programı şimdilik sadece Yeni Zellanda'da hizmete girdi ancak yakında daha fazla ülkede de pizza taşıyan drone'lar görülebilir.
 
 
Starbucks'ın drone paket servisi iptal oldu
 
Daha önce de Starbucks, evlere servis için Google'ın özel drone servisi ile bir deneme yapmış ancak daha sonra projeden vazgeçmişti.
 
Dominos bu hizmeti için, otonom robot teslimat servisi işleten Flirty isimli şirketle çalışıyor.
 
Restorandan kapıya kadar 30 dakika içinde teslimat sözü veren Dominos, drone teslimat sistemi sayesinde bu süreyi 10 dakikaya indirmek istiyor.
 
Yani Yeni Zellanda'daki pizza severler artık evlerinden pizza siparişi verdikten 10 dakika sonra sıcak pizzalarını yemeye başlayabilecekler.
shiftdelete
Etiketler : Dominos , drone , Kamera , Pizza
8127
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama