Donanım

 • Appleın gözbebeğini parçaladılar

  Apple'ın gözbebeğini parçaladılar

  Telefon, tablet gibi elektronik eşyaları parçalarına ayırarak yaptığı incelemeleriyle bilinen dünyaca ünlü iFixit sitesi bu kez de Macintosh’un 30. doğum yıl dönümüne özel olarak Macintosh 128K’yı paramparça etti.
 • Bilgisayar belleği yükseltilmeli mi?

  Bilgisayar belleği yükseltilmeli mi?

  Bilgisayar belleğini yükseltmek çok kolay olsa da, gerçekte nasıl bir performans artışı sağlıyor? Bunun cevabı haberimizde...
 • Giyilebilir teknoloji güvenli değil mi?

  Giyilebilir teknoloji güvenli değil mi?

  CES 2014'te üzerinde en fazla durulan konuların başında giyilebilir teknolojiler geldi. Fakat bu teknolojini güvenli olup olmadığı hala meçhul
 • 7$lık kişisel bilgisayar

  7$'lık kişisel bilgisayar

  Az gelişmiş ülkelerde hayat şartlarının Batı ülkelerine göre çok düşük seviyelerde olması, üreticilerin de bu bölgede farklı politikalar izlemesine neden oluyor. Bu bölgelere üretilen elektronik cihazlar genelde çok ucuz fiyatlara sahip oluyor veya farklı projelerle hibe ediliyor.
 • Fareniz kamera oluyor!

  Fareniz kamera oluyor!

  Kamera özelliği artık mobil ve dizüstü cihazlar için vazgeçilmez özelliklerden birisi haline geldi. Ancak farklı ürünlerde de kamera fonksiyonuna rastlamak mümkün oluyor.
 • Dellde durumlar kötü

  Dell'de durumlar kötü

  Geçen sene iyice yavaşlayan PC satışlarından nasibini alan Dell, dünya genelinde yer alan çok sayıdaki ofisinde işten çıkarmalara başlama kararı aldı.
 • Appleın Avrupa yasağı kalktı!

  Apple'ın Avrupa yasağı kalktı!

  Geçen yılın sonlarında satışa sunulan ancak Şubat ayı ortalarına kadar sevkiyat tarihi verilen Apple'ın yeni canavarı Mac Pro, yaklaşık bir yıl aradan sonra Avrupa'ya da adımını atıyor.
 • PC pazarında 2013ün lideri belli oldu

  PC pazarında 2013'ün lideri belli oldu

  Lenovo, IDC ve Gartner’ın raporlarına göre hem 4. çeyrekte hem de 2013 yılının tamamında PC pazarının lideri oldu.
 • Efsane geri dönüyor

  Efsane geri dönüyor

  80'li yılların bilgisayarı olan ZX Spectrum yeniden piyasaya çıkıyor
 • Razerdan en modüler PC tasarımı

  Razer’dan en modüler PC tasarımı

  Razer masaüstü bilgisayar tasarımına yepyeni bir soluk getirecek olan konsepti Project Christine’i duyurdu
 • İşte Appleın ilk bilgisayarı

  İşte Apple'ın ilk bilgisayarı

  Yalnızca 6′sının hâlâ çalıştığı düşünülen, Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın kendi elleriyle yaptığı Apple I bilgisayarlarından biri, Almanya’da bir müzayedede 671 bin 400 dolara satıldı.
 • Appleın yeni canavarı satışa çıktı !

  Apple'ın yeni canavarı satışa çıktı !

  Profesyonel kullanıcıların son yıllarda merakla bekler olduğu yeni nesil Mac Pro, bugünden itibaren Apple Online Store'un aktif olduğu ülkelerde satışa sunuldu.
 • Googledan masaüstü bilgisayar: Chromebase

  Google'dan masaüstü bilgisayar: Chromebase

  İnternet devi Google notebook’tan sonra bu kez de masaüstü bilgisayarla dünyanın karşısına çıktı.
 • Mac Pronun satış tarihi açıklandı !

  Mac Pro'nun satış tarihi açıklandı !

  22 Ekim’de düzenlenen Mac / iPad özel etkinliğinde aralık ayı içerisinde satışa sunulacağı duyurulan Mac Pro’nun satışa sunulacağı tam tarih açıklandı.
 • Apple, Samsungdan vazgeçemiyor

  Apple, Samsung'dan vazgeçemiyor

  Apple, 2014’de A serisi işlemcileri için yüzünü TSMC’ye çevirdi; ancak yine de bir zamanlar en büyük müşterisi olduğu Samsung’dan vazgeçemiyor.
 • İşte Samsungun İşkence Merkezi !

  İşte Samsung'un 'İşkence Merkezi' !

  Bugün için elimizden düşmeyen telefon ve tabletler bakın Samsung'un 'işkence' merkezinden nasıl geçiyor?
 • Mac Pro için geri sayım başladı !

  Mac Pro için geri sayım başladı !

  Tüm yapısıyla göz dolduran Apple'ın yeni üst düzey masaüstü bilgisayarı Mac Pro'nun tüketiciyle buluşması için geri sayım başladı.
 • Foxconndan 40 milyon dolarlık yatırım

  Foxconn'dan 40 milyon dolarlık yatırım

  Teknoloji dünyasının önemli isimlerinin yakın iş ortağı ve ürünlerinin montajını gerçekleştiren Foxconn, son yıllardaki başarısıyla birlikte Çin sınırları dışındaki yatırımlarını sıklaştırıyor.
 • Kırmızı Mac Pro 977 bin dolara satıldı !

  Kırmızı Mac Pro 977 bin dolara satıldı !

  AIDS hastalığı ile mücadele eden RED organizasyonuna destek olmak için Apple'ın özel olarak tasarladığı kırmızı Mac Pro rekor fiyatla alıcı buldu.
 • Samsungun yeni telefonları 16MP sensörlü olacak

  Samsung'un yeni telefonları 16MP sensörlü olacak

  Geçen yılın amiral gemi akıllı telefonlarında yer alan 8MP çözünürlükte arka kameralar bu yıl yerini 13MP çözünürlüğe devretmişti. Gelecek yıl ise çözünürlüklerin 16MP-20MP seviyesine çıkacağı firmaların bazı hamlelerinden anlaşılıyor.
 • Apple, safir cam üretimine başlıyor

  Apple, safir cam üretimine başlıyor

  Yeni Mac Pro için anavatanı ABD'ye kurduğu montaj hattı ile ülkesine üretim / montaj konusunda yatırım yapmaya başlayan Apple, bu yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.
 • Nvidia, GeForce GTX 780 GHz Edition modelini hazırladı

  Nvidia, GeForce GTX 780 GHz Edition modelini hazırladı

  GeForce GTX 780 Ti modelini önümüzdeki günlerde pazara sunmaya hazırlanan Nvidia'dan sürpriz bir model daha gelecek gibi görünüyor. Test sonuçları ortaya çıkan GeForce GTX 780 GHz Edition isimli yeni kart, mevcut GeForce GTX 780 modelinin frekansı arttırılmış daha hızlı versiyonu olarak dikkat çekiyor.
 • GeForce GTX 780 Ti için teknik özellikler şekillenmeye başladı

  GeForce GTX 780 Ti için teknik özellikler şekillenmeye başladı

  AMD'nin Radeon R9 290X ekran kartı modeline karşı Nvidia'nın en güçlü kozu olacak GeForce GTX 780 Ti için detaylı teknik özellik bilgiler gelmeye başladı. Uzakdoğu merkezli kaynaklarca paylaşılan bilgilere göre GeForce GTX 780 Ti, Kepler mimarisini temel alan 28nm GK110 grafik yongasının tüm kaynakları aktif edilmiş en güçlü versiyonundan besleniyor.
 • Nvidiadan önemli açıklamalar

  Nvidia'dan önemli açıklamalar

  Nvidia en sonundan donanım tutkunlarının beklediği açıklamaları yaptı. AMD'nin Radeon R9 290X modelini lanse etmesinin ardından gözlerin çevrildiği Nvidia cephesi, GeForce GTX 780 Ti modelinin çıkış tarihi ve fiyatına ek olarak mevcut kart modellerindeki gelişmeleri de duyurdu.