DirectX yeniden canlanıyor

Çok uzun zamandır hayatımıza girmiş olan DirectX şu ana kadar 11 tane sürüm çıkardı. Onikinci sürümünüde çıkaracağı spekülasyonlar arasında.
06 Mart 2014 15:53
DirectX yeniden canlanıyor
Yaklaşık 20 yıldır hayatımızdaki yerini almış bir teknoloji DirectX. Bugüne kadar toplamda 11 sürümü çıkmış olan bu teknolojinin pabucu AMD'nin yeni Mantle teknolojisiyle dama atılır mı acaba diyorduk ki, Microsoft yarıştan bu kadar kolay ayrılmayacağını belli etti. 
 
DirectX 12'ye işaret eden çeşitli Twitter hesapları ve websiteleri şu anda tarih olarak 20 Mart, yer olarak ise GDC 2014'ü işaret ediyor. Bu söylentileri daha gerçekçi kılan ise 20 Mart'ta gerçekleşecek olan GDC'de gerçekten de Microsoft grafik departmanı başkanı Anuj Gosalia'ın başını çekeceği bazı sunumların yapılacak olması.
 
Bakalım Microsoft 20 yıllık geleneğini sürdürüp daha gelişmiş ve hızlı bir DirectX sürümüyle bu konudaki egemenliğini sürdürebilecek mi? Şüphelerimiz var, zira AMD'nin Mantle'ı gayet performanslı ve gelişmiş bir şekilde DirectX'i baskı altında tutmaya niyetli gözüküyor. Zafer iki devden hangisinin olacak, biz de en az sizin kadar merakla bekliyoruz...
merlininkazani
Etiketler : AMD , Microsoft
64506
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama