DirectX yeniden canlanıyor

Çok uzun zamandır hayatımıza girmiş olan DirectX şu ana kadar 11 tane sürüm çıkardı. Onikinci sürümünüde çıkaracağı spekülasyonlar arasında.
06 Mart 2014 15:53
DirectX yeniden canlanıyor
Yaklaşık 20 yıldır hayatımızdaki yerini almış bir teknoloji DirectX. Bugüne kadar toplamda 11 sürümü çıkmış olan bu teknolojinin pabucu AMD'nin yeni Mantle teknolojisiyle dama atılır mı acaba diyorduk ki, Microsoft yarıştan bu kadar kolay ayrılmayacağını belli etti. 
 
DirectX 12'ye işaret eden çeşitli Twitter hesapları ve websiteleri şu anda tarih olarak 20 Mart, yer olarak ise GDC 2014'ü işaret ediyor. Bu söylentileri daha gerçekçi kılan ise 20 Mart'ta gerçekleşecek olan GDC'de gerçekten de Microsoft grafik departmanı başkanı Anuj Gosalia'ın başını çekeceği bazı sunumların yapılacak olması.
 
Bakalım Microsoft 20 yıllık geleneğini sürdürüp daha gelişmiş ve hızlı bir DirectX sürümüyle bu konudaki egemenliğini sürdürebilecek mi? Şüphelerimiz var, zira AMD'nin Mantle'ı gayet performanslı ve gelişmiş bir şekilde DirectX'i baskı altında tutmaya niyetli gözüküyor. Zafer iki devden hangisinin olacak, biz de en az sizin kadar merakla bekliyoruz...
merlininkazani
Etiketler : AMD , Microsoft
71194
Bu haberler ilginizi çekebilir