DirectX 12 Yeni Donanım Gerektirmeyecek

Microsoft Windows 10 ile birlikte tanıtılan DirectX 12, son haberlere göre yeni donanıma geçişi mecbur kılmayacak. Detaylar oldukça sevindirici.
27 Ocak 2015 16:24
DirectX 12 Yeni Donanım Gerektirmeyecek
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Windows 10 etkinliğinde en çok dikkat çeken yeni teknolojiler arasında DirectX 12 de yer alıyordu. Oyunlarda daha gelişmiş grafikler ve daha yüksek performans için çok önemli bir adım olacağı belirtilen teknoloji akıllarda bazı soru işaretleri yaratmıştı. Kullanıcılar, DirectX 12’nin getireceği avantajlardan faydalanabilmek adına yeni donanım gerekecek mi diye düşünürken konu hakkında sevindirici detaylar gelmeye başladı. Neowin‘in haberine göre Microsoft’un yeni API teknolojisini kullanabilmek için sistemimizi yenilememiz gerekmeyecek. Güncel bir donanıma sahipseniz Windows 10 işletim sistemine terfi ettiğiniz anda bu teknolojiden faydalanmaya başlayacaksınız.
 
 
Donanım tarafında DirectX 12’nin geniş bir uyumluluk tablosu bulunuyor. NVIDIA’nın Maxwell, Kepler ve Fermi tabanlı grafik işlemcileri, Intel’in 4. ve daha yeni nesil Core işlemcileri, AMD’nin Graphics Core Next teknolojili grafik işlemcileri bu teknolojiden faydalanacak. DirectX 12 destekli olduğu özellikle vurgulanan en yeni nesil ekran kartları ve işlemciler tabii ki bu noktada daha avantajlı olacak. Ancak her şeye rağmen DirectX 12’nin geri uyumluluk özelliğinin olması son derece sevindirici.
 
DirectX 12 hakkında daha fazla bilgi bu haberde sizleri bekliyor. Bakalım bu teknoloji hayatımıza dahil olduğunda oyunculuk alanında neler değişecek.
technolabs
435287
Bu haberler ilginizi çekebilir