DirectX 12 Performansı Yükseltecek!

Ekran kartlarından daha yüksek performans elde etmek mümkün mü? DirectX 12 tam da bunun cevabı! Çünkü Microsoft'a göre DirectX 12 performansınızı çok yükseltecek! Detaylar haberimizde...
10 Mart 2015 17:03
DirectX 12 Performansı Yükseltecek!
Düşük fiyatlı ekran kartları ile daha yüksek performans elde etmek mümkün mü? Microsoft'un iddiasına göre DirectX 12 destekleyecek kartlar için bu mümkün olacak. Yeni DirectX sürümü ile birlikte sistemin genel anlamda en az %20 performans artışı sağlayacağı belirtiliyor.
 
Microsoft grafik birimi sorumlusu Bryan Langley GDC konferansında yaptığı açıklamada bu durumu "bedava yeni bir grafik kartı satın alma"ya benzetti ve bu performans artışının büyük bir oyuncu kitlesini Windows 10 platformuna taşıyacağını iddia etti. Windows 7 ve 8 sürümlerinde DirectX 12 desteği bulunmayacak iken bu sürümlerden ilk yıl ücretsiz Windows 10 geçiş imkanı verilmesi kullanıcıların gerçekten ücret ödemeden performans artışı yaşamak için tercih edecekleri bir yol olabilir.
 
 
Ayrıca açıklamada bugünkü oyuncu bilgisayarlarının %50 kadar bir bölümünün Windows 10 ile DirectX 12 desteğinden yararlanması beklendiği belirtildi. Bunun yanı sıra yeni teknoloji ile birlikte ekran kartı performanslarının artmasının yanı sıra bazı durumlarda CPU kullanımının da yükselmesi dikkat çekti. Intel'in "Asteroids" testi sonuçlarına bakıldığında ise DirectX 11'de 29 FPS alınırken aynı sistem DirectX 12 üzerinde 75 FPS görüntü alabiliyor.
donanimhaber
487698
Bu haberler ilginizi çekebilir