Dikkat! Sahte WhatsApp'ı 1 Milyondan Fazla Kişi İndirmiş!

Sahte WhatsApp, 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiş. İşte haberin detayları...
04 Kasım 2017 21:58
Dikkat! Sahte WhatsAppı 1 Milyondan Fazla Kişi İndirmiş!
Sahte WhatsApp uygulaması ile kullanıcıları kandırmayı kendilerine hedef seçen geliştiriciler, Google Play Store üzerinde 1 milyon barajını geride bıraktılar.
 
Sahte WhatsApp 1 milyon indirildikten sonra kaldırıldı!
 
Google Play Store üzerinde yayınlanan, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı bire bir taklit eden “Update WhatsApp Messenger” ismindeki bir uygulama 1 milyondan fazla indirildi.
 
Google Play Store üzerindeki açıklardan sonuna kadar faydalanan uygulamada geliştirici olarak WhatsApp Inc. gösterilirken, mağazadaki görseller ve açıklamalar ise gerçekçi olması adına birebir olarak uygulamanın sayfasından kopyalanmış.
 
 
 
 
Kısa sürede 1 milyondan fazla indirilen sahte WhatsApp, neyse ki sadece reklam gösterimi için kullanılmış. Bu sayede sahte uygulamanın geliştiricisinin büyük gelir elde ettiği düşünülürken, kullanıcıların kişisel verilerini çalmak için kullanılmamış olması da “En azından iyi niyetli bir dolandırıcıymış.” dedirtti.
 
Elbette sahte WhatsApp uygulaması bu alanda bir ilk değil, muhtemelen sonda olmayacak. Google’ın şu anda yayından kaldırdığı uygulamanın yanı sıra daha önceleri 10 milyon indirilen sahte bir Facebook uygulaması da benzer taktiği kullanmıştı.
 
 
Bu tarz sahte uygulamaları indirmemek ve tuzaklara düşmemek için bir uygulama indirirken çok daha dikkatli olmanızda fayda var.
 
shiftdelete
628701
Bu haberler ilginizi çekebilir