Dikey Kameralı Yeni iPhone Modeli Gelebeilir?

2017 yılının sonuna doğru tanıtımı yapılacak yeni iPhone modeli için farklı iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de dikey kameralı iPhone!
27 Aralık 2016 15:19
Dikey Kameralı Yeni iPhone Modeli Gelebeilir?
2017'nin iPhone için büyük bir yıl olması bekleniyor. Bu sebeple birçok analist ve araştırmacıdan yeni iPhone'un özellikleri ile ilgili farklı raporlar gelmeye devam ediyor. Apple'a yakın kaynaklardan biri olan Japon Mac Otakara, raporunda Apple'ın 2017 sonbaharında üçüncü bir iPhone tanıtmayı planladığını belirtti.
 
5-inçlik yeni model geliyor
 
Mac Otakara, 5-inçlik modelin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile aynı özelliklere sahip olacağını iddia ediyor. Ona göre çift kamera iPhone 7 Plus'taki gibi yatay değil dikey yönlü olacak.
 
İddialarını isimsiz Tayvanlı tedarikçilere dayandıran Mac Otakara'nın iddiaları 2017 yılının iPhone'u için beklenen radikal değişikliklerin olmayacağı anlamına geliyor. Çünkü paylaşılan görsel tasarım olarak iPhone 7 serisinin devamı niteliğinde.
 
5-inçlik iPhone ile ilgili ilk iddia değil
 
Apple'ın 5 inçlik bir iPhone'u tanıtacağı ile ilgili daha önce de iddialar mevcuttu. Ekim ayında Tayvan tabanlı Nikkei de Apple'ın 5 inçlik bir iPhone modelini ürün yelpazesine ekleyeceğini belirtmişti. Bu iddialara rağmen 5.8-inçlik iPhone ile ilgili de ciddi sayılacak birçok rapor mevcut.
 
Görüldüğü gibi 2017 yılının iPhone'unun ismi konusunda belirsizlik mevcut. Bu belirsizlik yeni iPhone'un tasarımı ve özellikleri ile ilgili net bilgilerin ortaya çıkmasını engelliyor.
shiftdelete
382299
Bu haberler ilginizi çekebilir