Dev markalar anlaşabilecek mi?

Apple ve Samsung, iddialara göre bir anlaşma için masaya oturdular. Ayrıntılar haberde...
02 Ocak 2014 14:21
Dev markalar anlaşabilecek mi?

İki seneyi aşkın süredir patentlerini savaştıran Apple ve Samsung, sonunda bir anlaşmaya varmak istiyor. İki devin daha önce de "barış denemelerinde" bulunduğunu ve son defasında işlerin pek de yolunda gitmediğini hatırlatalım. Bu kez ise Korea Fair Trade Commission'ın (KFTC) yaptığı açıklamaya göre Samsung ve Apple, "telif hakkı ödemelerindeki farkları daraltma sürecindeler".

 

Samsung'tan bir ismin Korea Times'a yaptığı iddia edilen açıklamaya göre Samsung Mobile'ın başındaki Shin Jong-kyun, 2014'ün başlarında ABD'ye uçarak Apple CEO'su Tim Cook ile barış görüşmelerini devam ettirecek. İddiaya göre Samsung, tüm Apple patentlerine erişim sağlayabileceği bir çapraz-lisanslama anlaşması istiyor. Apple ise Samsung'un ihlalde bulunan her cihazı için 30 dolar ödemesini istiyor.

 

Bir KFTC yetkilisinin yaptığı açıklama göre iki firma arasındaki durum bir "politik sorun" değil ve tamamen "para ve gururdan ibaret." Yani iddialar doğruysa önümüzdeki günlerde iki devin görüşmelerde daha esnek davranmalarını bekleyebiliriz.

haberler.com
Etiketler : Apple , Samsung
254666
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama