Dev markalar anlaşabilecek mi?

Apple ve Samsung, iddialara göre bir anlaşma için masaya oturdular. Ayrıntılar haberde...
02 Ocak 2014 14:21
Dev markalar anlaşabilecek mi?

İki seneyi aşkın süredir patentlerini savaştıran Apple ve Samsung, sonunda bir anlaşmaya varmak istiyor. İki devin daha önce de "barış denemelerinde" bulunduğunu ve son defasında işlerin pek de yolunda gitmediğini hatırlatalım. Bu kez ise Korea Fair Trade Commission'ın (KFTC) yaptığı açıklamaya göre Samsung ve Apple, "telif hakkı ödemelerindeki farkları daraltma sürecindeler".

 

Samsung'tan bir ismin Korea Times'a yaptığı iddia edilen açıklamaya göre Samsung Mobile'ın başındaki Shin Jong-kyun, 2014'ün başlarında ABD'ye uçarak Apple CEO'su Tim Cook ile barış görüşmelerini devam ettirecek. İddiaya göre Samsung, tüm Apple patentlerine erişim sağlayabileceği bir çapraz-lisanslama anlaşması istiyor. Apple ise Samsung'un ihlalde bulunan her cihazı için 30 dolar ödemesini istiyor.

 

Bir KFTC yetkilisinin yaptığı açıklama göre iki firma arasındaki durum bir "politik sorun" değil ve tamamen "para ve gururdan ibaret." Yani iddialar doğruysa önümüzdeki günlerde iki devin görüşmelerde daha esnek davranmalarını bekleyebiliriz.

haberler.com
Etiketler : Apple , Samsung
575131
Bu haberler ilginizi çekebilir