Dell'de durumlar kötü

Geçen sene iyice yavaşlayan PC satışlarından nasibini alan Dell, dünya genelinde yer alan çok sayıdaki ofisinde işten çıkarmalara başlama kararı aldı.
16 Ocak 2014 16:17
Dellde durumlar kötü
ABD’deki Dell çalışanlarının yüzde 20′si, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da çalışan satış ve pazarlama ekiplerinin yüzde 30′u yolcu edilecek. Toplamda kaç çalışanın işten çıkarılacağı açıklanmadı.
 
PC bölümleri dışında yazılım ve depolama bölümleri de bu yola başvuracak. Dell’in amacı tüm bölümlerde daralmaya gitmek. Masaüstü ve dizüstü bilgisayar satışları devamlı olarak düşüyor ve neredeyse son iki yıldır hiçbir kanalda artış gözlenmiyor. Bu son iki sene boyunca tablet ve akıllı telefon satışları arttı yani alıcılar PC yerine mobil cihaza ödeme gerçekleştirdi. 2013 genelinde gerçekleşen PC satışı toplamı 315.9 milyon dolayında.
 
Lider Lenovo ve ardından gelen HP olunca Dell’in yeri üçüncülüğe düştü. İşten çıkarmalarla ilgili açıklama yapan Dell, operasyonel etkinliği iyileştirmek ve kaynakları daha etkin biçimde kullanmak için böyle bir yol izlediğini ifade etti. Gerekli olduğunda sert kararlar alınmaya devam edilecek ve son kullanıcılara sunulacak destek gerileme göstermeden devam edecek.
radikal
Etiketler : Dell , Dizüstü Bilgisayar , HP , Lenovo , PC
914014
Bu haberler ilginizi çekebilir