Dell Dünyanın En İnce Tabletini Yaptı

Dell, ABD'de devam eden IDF 2014 konferansında ses getirecek önemli bir tanıtıma imza attı. Teknoloji devi Dell, dünyanın en ince tabletiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
15 Eylül 2014 13:53
Dell Dünyanın En İnce Tabletini Yaptı
Telefon üreticilerinin geneline baktığımızda, incelik konusuna büyük önem verdiklerini görüyoruz. Ama öyle görünüyor ki, hemen hepsi, Dell'in ürettiği yeni cihaz karşısında "kalın" kalıyorlar.
 
iPad Mini hatta ve hatta Samsung'un 6.6 mm kalınlığa sahip Galaxy Tab S'inden bile ince bir cihazdan bahsediyoruz... Venue 8 7000 Serisi, Dell'e göre dünyanın en ince tableti. Sadece 6 mm'lik kalınlığa sahip olan ürünü esas muazzam kılan özelliğiyse, Quad HD çözünürlük destekli OLED ekrana sahip olması.
 
 
Tablet, piksel başına 359 ppi gibi yüksek bir derinlik sunuyor ki bu sayede Apple'ın Retina Display'in 326dpi'lik kalitesini bile sollamayı başarıyor. Android ile bezenmiş olan cihaz, Intel'in RealSense "depth camera" özelliğinden faydalanarak, 2 boyutlu görüntüleri, 3 boyutlu şekilde algılamamıza olanak sunuyor.
 
Venue 8 7000, Intel'in ürettiği Atom Z3500 işlemci üzerine kurulu ve 4G LTE bağlantısını tam anlamıyla destekliyor. Çıkış tarihi için kesin bir açıklama gelmediği gibi "Noel sezonunda" raflarda olacağı hakkında bilgiler sızmış bulunuyor.
hurriyet
Etiketler : Dell , tablet , Venue 8 7000
328841
Bu haberler ilginizi çekebilir