Çocukların Gözünden Apple Watch

Apple Watch'un seveni de sevmeyeni de oldukça fazla. Peki ya çocuklar ne düşünüyor? İşte çocukların gözünden Apple Watch ...
12 Mayıs 2015 10:05
Çocukların Gözünden Apple Watch
Apple'ın lansmanından sonra tekrar gündeme gelerek satışa çıkar çıkmaz çok fazla ilgi çeken akıllı saat olan Apple Watch getirdiği özellikler ile Apple kullanıcıların gönlünde taht kurdu. Ancak birçok kesim de Android Wear'ın gerisinde kaldığını, tasarımının hantal olduğunu ve fiyatını fazlasıyla eleştirmekte.
 
Biz büyükler bu tartışmalar içerisindeyken daha önce buradan sizlere aktardığımız yaşlıların Motral Kombat X'te fatalityleri izlemesiyle tepkilerini ölçen The Fine Brothers adlı YouTube hesabı bu sefer de çocuklara Apple Watch hakkındaki tepkilerini ve görüşlerini izledi.
 
 
Video doğal olarak İngilizce ama oldukça eğlenceli olduğunu söylemeliyim. 7-12 yaş arası çocukları toplayan kanal, önlerine Apple Watch koyarak ilk olarak görüşlerini sormakta.
 
Çocukların birçoğu ise bunun bir saat olduğunu öğrenince şaşırarak "Bu geleceğin saati" yorumu yapıyor. Birkaçı ise Apple Watch olduğunu hemen anlıyor. Ardından cihazın düzgün çalışabilmesi için iPhone 5 veya daha sonra çıkan iPhone'lardan birini gerektirdiği söylendiğinde ise 11 yaşında olan çocuk ise "Bir şeyin çalışabilmesi için başka bir şeye ihtiyacı olması biraz hayal kırıklığı yarattı" şeklinde yorum yapmakta.
 
 
Daha sonra çocukların incelemesine izin verilen videoda 7 yaşındaki cici bir kız "Burada YouTube'u göremiyorum, bu tamamen değersiz!" diye tepki vererek sevimli bir çıkış yapıyor.
 
Daha sonra Apple Watch'un mesaj atabilme ve arama cevaplama özelliklerini test eden bu sevimli arkadaşlar bu özelliği gördüklerinde biraz şaşırsalar da biri "Yazmak konuşmaktan daha güzel bence" şeklinde yorum yaparken bir diğeri de "Bu şekilde sanki bir ajan olarak gözükürüm" şeklinde bir yorum yapıyor. Ama belki de en zeki yorum 11 yaşındaki sarışın çocuktan geliyor. "Telefonu çıkarıp cevap vermesi saniyeleri alırken neden bunu yapayım ki?"
 
 
Daha sonra bu cihazın fiyatlarından bahsedince biri dışında hepsi pahalı buluyor, hatta biraz önce bahsettiğim sarışın çocuk "Ne? Bu altından mı yapılmış?" şeklinde soru yöneltiyor ve altın versiyonunun 10.000 Dolar'dan başladığını öğrendiğinde sevimli bir sinirlenme tepkisi veriyor.
 
 
Biri ise "Bu zaten saf altın versiyonuyla aynı işe yarıyor" gibi nokta atışı bir cevap vererek video yapımcılarının da fazlasıyla dikkatini çekmiş.
 
Son olarak "Apple Watch'u istiyor musunuz?" sorununa ise 11 çocuktan 7'si evet derken 4'ü gerek duymadığını belirtiyor. Hatta kıvırcık saçlı kızımız ise "Bu telefonun yapabildiğinden daha az işlem yapabiliyor ve bunlarda da telefona gereksinim duyuyor" diyerek istemediğini belirtiyor.
 
 
Sonuç olarak eğlenceli bir video ortaya çıkmış ve aslında işin en güzel tarafı "Büyümüş de küçülmüş" diye tabir ettiğimiz çocukların belki de bizlerden çok daha iyi tespitlerde bulunuyor olabilmesi olarak dikkat çekiyor.
 

webtekno
88102
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama