Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

Japonya'da bir servis sağlayıcı sadece çocuklara özel telefon tanıtacaklarını açıkladı. Telefon sadece gündüz saatlerinde çalışacak. İşte ayrıntılar...
25 Temmuz 2017 17:06
Çocuklara Özel Telefon Geliyor!
Japonya'da bir servis sağlayıcı, ilkokul öğrencilerinin ekran başında geçirdiği süreyi sınırlamak için yalnızca gündüz saatlerinde çalışan bir telefon tanıtacaklarını açıkladı.
 
 
Tone Mobile Inc.tarafından geliştirilen ve Tone m17 olarak adlandırılan ürün, ebeveynlerin gündüz çocuklarıyla iletişime geçebilmeyi, ancak çocuklarının telefonla fazla vakit geçirmemesini istemesi üzerine geliştirildi.
 
Cihaz 12 yaşından küçük çocuklar için akşam 10 ile sabah 6 saatleri arasında kendini otomatik olarak kilitliyor. Kullanılacak saatlerin kısaltılması ya da kilidin tamamen açılması gibi seçenekler ailenin kontrolüne bırakılmış durumda.
 
 
Telefon 1 Ağustos'tan itibaren 312 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Cihazın içerisinde istenilmeyen uygulamalara erişimi kapatmak ve okul gibi kaydedilmiş yerlerde otomatik kilitlenmesi gibi özellikler de mevcut.
 
webtekno
557050
Bu haberler ilginizi çekebilir