Çocuğunuz için bu uygulamayı silin!

Apple'ın uygulama mağazası App Store'da olan bir uygulama dünyayı ayağa kaldırdı, şirket apar topar uygulamayı yayından kaldırmak durumunda kaldı.
16 Ocak 2014 15:29
Çocuğunuz için bu uygulamayı silin!
App Store'da bir süredir kullanıcıların şikayetlerine neden olan Plastic Surgery isimli uygulamada kullanıcılar doktor olarak obez olan bir kadının yağlarını liposakşın yöntemiyle alıyor ve sonunda ortaya Barbie formunda bir kız ortaya çıkıyor.
 
9 yaş sınırı bulunan uygulamanın kendini tanımladığı sayfa ise ayrıca tartışmalara neden olacak cinsten:
 
"Bu talihsiz kızın çok fazla kilosu var ve normal yollarla kilo verecek gibi de değil. Kliniğimiz bünyesinde liposakşın yöntemiyle onu çok daha ince belli hale getirmek mümkün. Tek yapmamız gereken problemli bölgeleri kesip fazlalıkları atmak. Ameliyata başlayalım mı doktor?"
 
APAR TOPAR YAYINDAN KALDIRILDI
Yaş sınırını yeterli bulmayan ve pek çok kişiyi olumsuz yönde etkileyebilecek böylesi bir uygulamaya karşı çıkan kullanıcılar Apple ve Google'ı topa tutarken, şikayetler hem Twitter üzerinden hem de şirketlerin e-postalarına gönderilen şikayet mesajlarıyla yapıldı. Apple baskılara daha fazla dayanamayarak uygulamayı yayından kaldırırken, Apple'ı peşisıra Google izledi ve Play Store'da bulunan uygulama buradan da kaldırıldı.
 
Apple ve Google'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı. 
 
Eğer siz de bu uygulamayı telefonunuza indirdiyseniz çocukların telefonunuzu kurcaladığında görmesi muhtemel böyle bir uygulamayı kaldırmanızda sonsuz fayda var.
hurriyet
131157
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
    Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
  • FIFA 18e Alt Lig Geliyor!FIFA 18'e Alt Lig Geliyor!
    FIFA 18'e yeni bir alt lig elenecek. Kicker dergisi, FIFA 18'deki alt ligin belli olduğunu hatta anlaşmanın bile yapıldığını duyurdu. İşte…
  • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
    Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama